Lista ocen Daewoo Lanos (829) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 1432 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
Wyciszenie TRAGEDIA.. Bardzo słabe uszczelki. Zła aerodynamika i wyciszenie. Powyżej 100km/h zaczyna huczeć od wiatru odbijającego się o auto a dalej to czym szybciej tym głośniej. W drzwiach brak jakiegokolwiek wygłuszenia i wzmocnienia, goła cienka blacha zewnętrzna, folia i tapicerka. We wnętrzu podsufitka przyklejona do gołej blachy, proszę stuknąć palcem jak będzie okazja. Metalowy dźwięk zamykania drzwi - bardzo nieprzyjemne. Po...
~temp@entropy.pl
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Jest glosno. Wrecz bardzo. Mam okazje jezdzic Fiatem Stilo( wiem, zupelnie inna klasa) i Skoda Octavia II - oba samochody brzmia jak poduszkowce w porownaniu z lanosem. W miejscie, gdzie nie przekracza sie 80 jest w miare akceptowalnie, choc silnik ryczy i to dosc wysokim tonem. W trasie jest glosno i emocjonujaco :) Trudno powiedziec, ze podroz jest odprezajaca. Powyzej 100kmh trudno zaczynaja sie problemy z rozmowa.
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Mogłoby być lepiej. Słychać silnik. Na początku żona miejscami myślała że zaraz wyskoczy spod pokrywy i wyląduje na kolanach :) ale a czasem jak się przyzwyczaiła obawy minęły. Czasem ciężko jest posłuchać radia czy porozmawiać w spokoju. Wtedy wrzucamy piętkę zwalniamy do 90-100km/h i problem mija. Podsumowanie : na 5 biegu 90-110km/h znośnie na 5 biegu powyżej 110km/h głośno
~kierowca_lanochoda
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Do 110 ok. potem szum powietrza i hałas z podwozia jest zdecydowanie za duży skutecznie zagłuszając dźwięk silnika :) (który akurat lubie), ale nie jest to mercedes a jak ktoś ma czas i trochę chęci może domowymi sposobami skutecznie wyciszyć wnętrze. Totalny brak materiałów wyciszających w drzwiach i w podsufitce. Pukając w dach słychać charakterystyczny dziwięk blaszanej puchy :).
~kierownikbordowejstrzalylanos
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Tej technologii nie zastosowano. Słychać szyby (drgania i uderzenia szkła w blachę, gwizd powietrza). Słychać szum opon. Słychać zewnętrzny szum wiatru. Słychać silnik. Słychać wydech. Słychać wszystko oprócz radia. Powyżej 100/h radio na maks nie daje rady. Po dłuższej jeździe nie pośpicie przez 2 godziny przez ból głowy w której będziecie słyszeć tylko "wziuuuum".
~Pele
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Jest za głośno. Ja nad tym dużo pracowałem, wyciszyłem podłogę, drzwi, komorę silnika, dach, bagażnik, nadkola, poprawiłem przyleganie uszczelek okiennych do szyby i powprowadzałem dodatkowe uszczelki otworów drzwiowych i wiele innych różnych modyfikacji, efekt: jest ciszej niż w fokusie, astrze 2 i tego typie samochodów, do 110 jeżdzi sie w miarę komfortowo.
~Kopernikus
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
Po drobnej modyfikacji polegającej na dodaniu materiału wyciszającego do wszystkich drzwi i podsufiki brak konkurentów z innej strony. Jak się jedzie 90km/h to po prostu nie słychać silnika i minimalnie odgłosy z zewnątrz. Po modyfikacji znikł szum kół i powietrza oraz odgłosy zawieszenia ( z tąd wniosek, że oszczędzili na materiałach w fabryce a mogłoby być znacznie lepiej).
~Wojtek
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Silniki lanosa i skody są podobnie głośne, lub jak kto woli ciche. Nie odbiegają od średniej. Lanos wypada gorzej przy wyższych prędkościach, z powodu wiekszych szumów powietrza i gorszego tłumienia zawieszenia (szumią opony). Opony letnie mam inne w lanosie, ale zimówki takie same jak w skodzie i w lanosie jest z nich większy hałas.
~MARCIN ŚW...,,,,,
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
POSIADAM DAEWOO LANOSA 3 LATA I POWIEM TO TAK PIĘKNE AUTO!. DLACZEGO TAK ZAOPINIOWAŁEM PONIEWAŻ BLACHY PODWÓJNY OCYNK BRAK RDZY BARDZO TANIE CZĘŚCI BRAK AWARYJNOŚCI. SAMOCHÓD DOBRZE SIĘ TRZYMA DROGI ZA TE PIENIĄDZE TO NIKT NIE KUPI TAKIEGO AUTA NAPRAWDĘ POLECAM GO WSZYSTKIM!!! 6 + MOJA OSTATECZNA OCENA !!!...

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mirosław Lewandowski
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Wyciszenie słabe, ale czego można się spodziewać po aucie za 30 tyś. dla porównania, fokus kosztował wtedy ponad 60. Znajomy kupił kilka miesięcy wcześniej Felicję za podobne pieniądze do Lanosa, ale jak się przejechał Lanosem, to od razu chciał się zamieniać, Jak ja przejechałem się Felicją, to od razu wiedziałem dlaczego.