Lista ocen Daewoo Lanos Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-2004 (114) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 198 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robert
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Przez 9 lat użytkowania: 1 raz końcówki drązków kierowniczych, 2 razy uszczelka pod głowicą (wina gazu), 2 razy naprawa nawiewu, 2 razy pompa paliwa (wina gazu), w 8 letnim samochodzie wymiana amortyzatorów, sprężyn, tarcz hamulcowych, padła pompka od spryskiwaczy. W 11 letnim samochodzie wymiana paska alternatora oraz regeneracja alternatora, wymiana sprzęgła. Tłumik tylny 2 razy i środkowy raz, wymiana cewki, wymiana czujnika...
~jarocki
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
To bardzo dobre auto smigam duzo,glownie po trasie do Wloch,Chorwacji i nie narzekam autko niezawodne w czesniej tez mialem laniego z silnikiem 1,5 86 km i tez byl ok silnik skapitulowal przy przebiegu 425 tys. ale gosciu zrobil maly remont i smiga dalej.Polecam glownie ludzia co duzo jezdza (tanie czesci).Trzeba jednak uwazac zeby nie kupic autka przemeczonego ja robie rocznie ponad 60 tys. takze przy kupnie trzeba go przeswietlic.A wiadomo...
~Martinello
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Ruski czołg. Niezawodny. Zawieszenie pancerne po 14 latach mam komplet oryginalnych amortyzatorów z pierwszego montażu. Silnik prosty i niezawodny. Nigdy mnie nie zawiódł. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to bardzo dobry samochód ponieważ spełnia swoją najważniejszą funkcję - jedzie i jest nie do zdarcia. Swoją drogą jest u mnie w firmie nubira z tym samym silnikiem i ma już ponad 420 tys bez remontu silnika :)
~WB
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Miałem trzy poważne usterki z MOJEGO niestety powodu: 1- pasek rozrządu przejechał 12 000 za dużo. Trzeba pamiętać o tym elemencie !!! zerwał się - 2 000 zł naprawa. 2 - w lato startowałem na LPG i wtryskiwacze mi się zamuliły - przepchanie - 100 zł lub wymiana 550 zł. 3 - w lato miałem mało benzyny w baku (jeździłem na LPG) i pompa paliwa mi się przegrzała. musi być conajmniej 1/3 baku benzyny. Taka mała rada.
~Piotrek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
kupiłem tanio ale był do poprawki wymieniłem wszystko co mi przeszkadzało: sprzęgło,parownik gazowy,opony,tatcze klocki,olej ,paski,płyny,uszczelke pod głowicą. samochód częsci i robocizna wyszły 2000 taniej niz ceny rynkowe. Dopiero jak ponaprawiałem zaczołem jezdzić 50000 i nie mam awarii. (poprzedni właściciel olał wszystko co eksploatacyjne i sprzedał mi tanio) od tej pory nic nie naprawiałem
~darek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Silnik korczący to koszmar, co chwila rozregulowuje obroty. Juz raz wymieniany. układ wydechowy został cały wymieniony z wyjątkiem katalizatora. Szczęki 2 razy. Amortyzatory przód - 2 razy, łozyska tył, spręzyny - tył, robione zawieszenie z przodu. Generalnie częsci sa tanie więc nie jest to tragedia dla kieszeni. Ale jak na 88 tys. km to trochę za dużo usterek
~Eschaton
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Klima, jak pisałem - całkowity koszt naprawy 600 zł. Silnik, sprzęgło, skrzynia biegów i inne kluczowe elementy samochodu - bez zarzutu. Ciekawostka - pod hipermarketem jakaś idiotka uszkodziła mi błotnik wózkiem na zakupy - zdarła lakiej - wygląda na to że "do żywego". Drugi rok to mam i nie koroduje. A więc jest dobrze zabezpieczony.
~Jacek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
główne usterki: 1.500km zepsuła się skrzynia biegów, wymiana po uprzednim docholowaniu sam. do najblirzszego serwisu w kraju (w 98r. Daewoo Polska nie miała podpisanej umowy serwisowej z Niemcami) 70.000km zerwany pasek rozrządu, wymiana silnika (na gwarancji), 120.000km awaria ukł. elektrycznego, 148.000km ponownie pasek rozrządu
~schrek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
przy 75000 wypieła się pół ośka na światłach pod domem tak mi powiedzieli w serwisie ale na gwarancji więc mnie to nie obchodziło specjalnie regularne przeglądy wymiany eksploatacyjne nie mam co tu wpisac to aż chore że jest taki dobry samochód no dobra przy obrotach powyżej 5000/min bierze olej 2l/15000km
~łoker77
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
pali i jeździ niezawodnie !!! wymieniłem tarcze po 90 tysiącach koszt 130 zł + klocki 60 zł, olej co roku + filtr, płyny w/g instrukcji. opony koreańskie to tragedia placki że strach jechać wyrzucic je trzeba natychmiast to pomyłka !!!
Daewoo Lanos Sedan