Ocena kierowcy - Daewoo Leganza

JacekM, 15 lat temu
Rok produkcji 1998
Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Inne : całość - rewelacyjne wozidło jak za taką cenę. I już dziś się zastanawiam na co ja go kiedyś zmienię - Leganzy już nie produkują (; .UUUUuu będzie problem.
Inne : klimatyzacja - skraplacz, przewody wycieki płynu.
Układ hamulcowy : słaby hamulec - korozja tylnego hamulca, zacieranie zacisków tarczowego
Inne : mechanizm wycieraczek - naprawa własna 30 minut koszt 80 zł :) :) :)
Silniczek cyka jak szwajcarski zegarek. Elastyczność bardzo dobra - to chyba zasługa elektroniki i o ile mi wiadomo adaptacyjnego układu zapłonowego.
Biegi wchodzą gładko nic nie zgrzyta - chociaż czasem wsteczny muszę wbijać z większą precyzją ale to chyba kwestia poduszek pod skrzynią bo zjawisko nasila się po silnym hamowaniu - więc możliwe, że trzeba je wymienić. Ogólnie skrzynia nie jest sportowa i biegów wbijać szybko nie można.
Świetnie wywarzono komfort z dynamiczną jazdą. Rewelacja - zwłaszcza aktywny system wspomagania kierownicy, którego siła zależy od prędkości jazdy to sprawia, że autko świetnie się prowadzi - bardzo pewnie.
Trochę słaba widoczność w lusterkach bocznych, kilka razy na początku zajechałem komuś drogę bo go kompletnie nie widziałem - sorki - przyczyna: ustawiałem je tak jak np. w seacie - że widziałem boki własnego samochodu. W leganzie lusterek tak nie można ustawiać - trzeba je odchylić od siebie mocniej na zewnątrz tak aby przestać widzieć bok swojego samochodu i wtedy da się jeździć.
Wszystko domyślnie na swoim miejscu. Bardzo wygodne fotele z ogrzewaniem - kierowcy z elektryczną regulacją. Mogło by być więcej schowków zwłaszcza dla pasażerów z tyłu.
Nie ma się do czego przyczepić jedynie w zimie na rozmrożenie szyb trzeba troszkę poczekać ale w końcu to nie ford z drucikami grzejnymi w przedniej szybie - tam to są sekundy.
Miejsca ho ho i jeszcze trochę :)
Ok chociaż przy 170 zaczyna być głośno. Hałasuje układ jezdny - no chyba że to te nasze drogi:)
Jestem bardzo mile zaskoczony. Jeżeli jeżdżę szybko to spalania nie liczę ale przy spokojnej ekonomicznej jeździe (\"na biegu do świateł\") jest bardzo dobrze, ostatnio rewelacja - na trasie poniżej 5.8/100 ale jest to wynik przy naprawdę umiejętnej jeździe i spokojnej do 90 km/h. Trasa około 500 km więc błod pomiaru żaden.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 133KM 98kW [l/100km]

8,1