Ocena kierowcy - Daewoo Leganza

jacek; dorjacek@poczta.onet.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 2001
Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
jak dbasz, tak masz. regularnie serwisuję swoją leganzę i każę wyszukiwać mechanikom co tylko się da..za dużo pracy przy niej nie mają:) Oczywiście elementy zużywalne zużywają się, nie ma cudów, ale jak ktoś mnie pyta o awarię, to naprawdę nie rozumiem pytania:) szkoda tylko, że taki głośny, może coś wymyślę..aha, przy doborze opon warto wejść na odpowiednią stronę i poczytać opinii użytkowników; gdy robimy hamulce trzeba przypilnować i męczyć mechanika..tam są jakieś sztuczki, które zna mechanik z "wyższej półki"..
potrafi pojechać, zarówno spod świateł, jak i w trasie
czasem jest problem z wrzuceniem jedynki, coś haczy
miękko i komfortowo, to nie rajdówka, ale bezpiecznie, sporo zależy od opon
boczne słupki utrudniają widoczność, ale po przyzwyczajeniu jest ok
wszystko tam, gdzie ma być
byłoby doskonale, ale klima jest zbyt mocna i dmucha na klatkę..najlepiej założyć na środkowy nadmuch jakąś kostkę zapachową, czy coś..
niektórzy w domu nie mają tyle miejsca i wygody:)
zgroza, najsłabszy punkt samochodu-zbyt głośno, brzmienie ładne, ale zdecydowanie za głośno..ciekawostka: samochód się "przyzwyczaja" i jeżeli się jakiś czas jeździ na lepszym paliwie i na wyższych obrotach, jest ciszej i bardziej komfortowo:)
raz, czy dwa razy udało mi się przekroczyć 12 l/100 km, ale to było zimą i w mieście..normalnie w mieście ok 10 l..jazda oszczędna nie ma sensu, spali kilka 0,2 l mniej, a zamuli silnik..w trasie 6,5 l/100 km nie jest żadnym problemem ( szybka jazda na autostradzie-7,5 l/100 km)..części tanie; zresztą nie wiem, nic się nie psuje :)
przy kupnie BEZWGLĘDNIE jedziemy z samochodem do ASO, najlepiej zaprzyjaźnionego, niech go porządnie przejrzą..ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Jeżeli sprzedawca ma opory z wizytą na stacji lepiej odstąpić od transakcji.
usterki? a, co to takiego?
Dziennik kosztów dla Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW
11,8