Ocena kierowcy - Daewoo Matiz

Su Forester, 16 lat temu
Silnik 0.8 i 51KM 38kW
Rok produkcji 2002
Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Bezawaryjność. Kupiłem w 2002 i od tamtej pory mam spokój. Szkoda sprzedać więc pewnie zostanie w rodzinie na stałe jako drugie autko.
Inne : NIc nie wiem o typowych usterkach bo się jeszcze poważnie nie popsuło.
Rewelacja. Kupiłem Matizka w 2002 i od tamtej pory mam święty spokój.
Świetny silnik. Zbiera sie w momencie a jeśli nie boisz sie zakręcić silnika pow. 5tyś to na 3-ce zrobisz niejedną audice (z zaskoczenia). ;)
Fenomenalna jedynka. Na trzecim biegu od 60-80km/h zbiera sie po prostu piknie, rozbuja sie do 100km/h ale pow 80-ki traci moc. Na 2-ce od 20-60. Na 4-ce i 5-ce to już tylko na autostradzie.
Jeśli unikasz szutrów i dziur w asfaltach to pojeździsz bardzo długo. Autko bardzo dzielne na śniegu i na lodzie. Ważne by miało zimowe opony choćby najtańsze.
Siedzisz wysoko więc widzisz wszystko co się dzieje na drodze nawet blisko Ciebie. Do przednich słupków trzeba przywyknąć. Poza tym świetna widoczność na wszystkie strony.
Bez zarzutu. Wszystko pod ręką. Koło zapasowe też.
Ogrzewanie w zimie bez zarzutu. Po 3 minutach od włączenia silnika w kabinie robi sie ciepło. Świetna regulacja. Szkoda że fabrycznie nie ma przewodu prowadzącego z nagrzewnicy na tylne siedzenia. Można łatwo dorobić.
To było największe zaskoczenie, bo autko z zewnątrz nie wygląda na takie przestronne. Mam 183cm, długie nogi i fotel kierowcy cofnięty na maksa jest dla mnie akurat. Cztery osoby się nie gniotą. Piąta się średnio gniecie. Sześć osób gniecie się bardzo.
Do 90km/h spokój i cisza. 110km/h idzie gadać. Powyżej 120km/h niestety huk powietrza zagłusza nawet radio maryja.
Na trasie 5,2l (90km/h), 6l (110km/h), 8,5l (145km/h) w mieście 7,5l ale to dlatego ze lubię dynamiczną jazdę. Na spokojnie 6l po mieście.
Za tę cenę nie kupisz auta o porównywalnych zaletach. większe niż Seicento, wygodniejsze i dynamiczniejsze niż Panda. Pieniądze wydajesz na auto i na eksploatację. Design nadwozia to dzieło znanego projektanta (zgadnijcie kogo) i mało kto o tym wie. Wierzcie mi lub nie, to wiele mówi o całości konstrukcji tego bardzo dzielnego autka.
Raz ukręciłem stacyjkę. Nowa do Matiza kosztuje 120zł. Lepiej kupić od Espero albo od Poldka za niecałe 40zł i wymienić wkład samodzielnie. 20 minut pracy przy zręcznych palcach.
Brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 i 51KM 38kW [l/100km]