Lista ocen Daewoo Nexia Hatchback (168) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 233 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nexiomania.pl
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Autko stare, 12 lat robi swoje. Od kąd użytkuję ten samochód (okolo 40000 kilometrów zrobiłem przez 4 lata, poprzedni własciciel mój tata) z awarii drobnych było tyle: - żaróweczka w światlach czasami się przepali (drobne koszty żarówki) - samoregulatory w tylnych bębnach należalo wymienić (70zł i browar dla umilenia pracy) - dla bezpieczeństwa zgnite przewody hamulcowe wymienione (koszt uniwersalnych przewodow kupowanych na dlugośc, nie...
~Ryszard Filipek
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Przy około 100.000 km nawalił stycznik pompy paliwa (podobno sie nie zdarza i nikt na stacjach tego nie ma) problem z kupnem. Nawliła spreżyna odbijajaca w stacyjce i po uruchomeniu silnika trzeba samemmu cofnąć kluczyk. Przy dużej wilgotności lub mrozie nie kontaktują kierunkowskazy (stacyjka do wymiany) Juz raz wymieniane (około 100.000km) łozysko(a) alternatora. Ponownie je słychać, chociaz nie mam żadnej gwarancji,że w warsztacie...
~xyz_M
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Niby nic, ale ciągle coś. A to pękła osłona żarówek podświetlenia tablicy rej = uchwyt podnoszenia klapy bagażnika, odpadł kołeczek podtrzymujący tylną półkę przy klapie podczas podnoszenia, regulacja oparcia fotela kierowcy siada - raz na tydzień trzeba korygować ustawienie. Podarło się obicie fotela kierowcy. Poprzerywane niektóre nitki ogrzewania tylnej szyby. Zacinające się rygle zamków drzwi przednich.
~Maćko
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Na razie wymieniłem tylko mechanizm opuszczania szyby od strony kierowcy ale myślę że sam go uszkodziłem na siłę otwierająć przymarzniętą szybę w zimę. Namęczyłem się trochę bo cały mechanizm był na twardych nitach - ale dałem dadę przy pomocy....mechanika z doświadczeniem :) i odpowiednim sprzętem. Tydzień temu wymieniłem grzybek między wydechem a kolektorem wylotowym - przyczyna hałasu w silniku.(9 zł - śmieszne koszty)
~Patryk
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Lakierka szczególnie progi i nadkola łapie rdza, problem z otwarciem klapki od wlewu paliwa zimą. Ani elektronicznie ani mechanicznie tego otworzyć jak zamarznie. 2 razy mi się zapchała dysza spryskiwacza z tyłu, widocznie za małe jest tam ciśnienie i brud się tam lubi zatrzymać. nie wiem jak w innych autach ale w tym strasznie śniedzieją styki z tyłu i może nie łapać wycieraczka ogrzewanie tylnej szyby.
~Jan
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
wydmuchana uszczelka w silniku, wymiana czujnika cisnienia oleju (prawie 2 miesiace na zaslepce), cewka impulsatora, zamki drzwi przod lewy (zlamana sprezynka), zamek bagaznika( peknieta obudowa), zlamane lustrko, antena ( uszkodzony lacznik koncowki i ciegla elastycznego), tylny tlumik, rury wydechu, zapiekanie wtryskow??, rozciaganie sprezyn zawieszenia (niski tyl pod duzym obciazeniem)
~kropi
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Bzdury w większości do usunięcia pod blokiem za pomocą młotka i śrubokręta: zamarzające zimą ciegna od zamków drzwi (pomimo regularnego smarowania), ruda tu i tam, spalona kostka stacyjki, jakieś duperele w elektryce, no i standard: tarcze, klocki, coś w zawieszeniu, uszczelka pod pokrywą zaworów, uszczelka pod głowicą, akumulator, coś w wycieraczkach, więcej grzechów nie pamiętam
~Paweł
Hatchback 1.5i 16V 90KM 66kW
Drobiazgów masa - bo auto jest słabiutko wykonane w środku - a to trzeszczące , źle spasowane plastiki, a to pourywane dzyngsy od czegoś tam, wypadające osłony klamek ( wyrobiły sie uchwyty) Raz zepsuty centralny zamek, raz klocek od elektrycznego okna, raz kilima ( do tej pory nie wiem co to było, elektryk wziął 200 zet i naprawił - może wymienił bezpiecznik za dwa złote? )
~posiadacz
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Nie spodziewalem sie tego prawde mowiac, ale w zasadzie auto ma 12 lat, a ja nie musze sie do niego praktycznie wcale dotykac! Mechanizmy sa naprawde bardzo trwale, a i tandetne wnetrze w zasadzie sie nie psuje - moze za wyjatkiem wyrobionych pokretel regulacji kata pochylenia oparcia foteli przednich. Zdecydowanie ten samochod dba o kieszen wlasciciela
~kikir
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
O RANY! Jak kupiłem to do 20-tu tys km psuło się wiele, 20 wizyt w servisie (auto porada-WAWA, al. Jerozolimskie). Panowie wymieniali wiele elementów, ale nigdy nie pomagało-problem był z obrotami i inne. Ale jakoś nie zlokalizowali przyczyny. Przy 100 tys km, remont silnika-cały. Brał 2 litry oleju na 1 tys km. koszt 2,5 tys zł.
Daewoo Nexia Hatchback