Lista ocen Daewoo Nexia Sedan (172) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 218 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcin3
Sedan 1.5i 75KM 55kW
to nad czym najbardziej ubolewam, czasem mi cos zgrzytnie( prawdopodobnie jest to moja wina bo wczesniej jezdilem innym samochodem gdzie sprzeglo trzeba bylo nacisnac leciutko i bylo ok, tu trzeba do konca i nie zawsze o tym pamietam) ,czasami sie przycina 2, wsteczny jak jest zaciagiety reczny(!!) i rzdziej 1
~yacoreq@wp.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Skrzynia biegów jest trochę nieprzecyzyjna, ale przyzwoita. Bardzo przypomina mi skrzynię w astrze jedynce. Zmiana biegów nie sprawia żadnych problemów. Zdarza mi się sporadycznie, że wsteczny zgrzytnie, ale mnie to zupełnie nie przeszkadza. W yarisce też wsteczny zgrzytał:). Ogólnie jest ok.
~ppor@netpc.gda.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Długie przełożenia, dzięki temu 120 na liczniku i silnik niewiele ponad 3000 obr. super. Najlepszy bieg do jazdy to 3 od 35 do 120 ;)jedny zarzutu to problemów z jedynką, ciężko wchodzi zwłaszcza jak samochód toczy się i nie mam pojęcia czego to jest wina, może pomogłaby zmiana oleju.
~Piotr
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Dla mnie dobra, choć czasami haczy przy redukcji na 2 bieg....sprzęgło bardzo lekko pracuje, co jednak nie ma odzwierciedlenia w ruszaniu tym autem...gdyż kazdemu zdecydowanemu ruszaniu towarzyszy rewia turbulencji deski rozdzielczej....ale to juz sprawa zawieszenia silnika...
~Rust Guardian
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Jeśli ktoś uważa, że będzie zmieniać biegi bez sprzęgła, albo nie będzie dociskać go do końca, bo mu się nie chce to możecie od razu taką osobę przejechać swoją Nexią. Jeśli nikt wam nie uszkodzi skrzyni brakiem umiejętności to nie musicie się o nią martwić.
~irrecki
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Skrzynia średnia, biegi wchodzą gładko i intuicyjnie na swoje miejsce. Po 150kkm pojiwł sie delikatny problem z wbijaniem 2 biegu po dłuższej jeździe na biegu 5. Trzeba wtedy użyć większej siły by wbić 2-kę, ale tylko w przypadku przejścia z biegu 5 na 2.
~kropi@interia.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Przyzwoita oplowska skrzynia, zachowuje się bardzo dobrze nawe przy największych mrozach. Nie haczy, nie wyskakuje żaden bieg... nie ma się do czego przypiąć, oczywiście skok lewarka mógłby być krótszy ale w końcu to konstrukcja z lat 80-tych.
~DOHC 16V SZatan
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Bardzo dobrze zgrana z silnikiem,przelozenia sa bardzo plynne dzieki hydraulicznemu sprzeglu.Auto ma najlepszego kopa miedzy 4000-5000obr/min. Tam poprostu palenie gumy moze trwac wiecznie.Mi auto na asfalcie jeszcze na trojce palilo.
~Piotromir
Sedan 1.5i 75KM 55kW
10 razy wsteczny włączałem aż w końcu załapał. Skrzynia chodzi bardzo ciężko, biegi nie wchodzą płynnie. Od czasu do czasu lubi się tak zacinać. Biegi są rozstawione daleko od siebie, przy włączaniu piątego biegu brakuje mi ręki.
~Rafał W-wa
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Zmiana biegów w lato brak zastrzeżeń ale w zimie puki samochód nie nabierze temperatury to chodzi ciężej lecz to akurat jest normalne, od nowosci mam mokrą skrzynie biegów (chodzi o tą pokrywę - dekiel) i jest ok oleju nie ubywa
Daewoo Nexia Sedan