Lista ocen Daewoo Nexia Sedan (202) - Silnik

Na liście zabraknie 188 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rust Guardian
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Po 17 latach młody przejął ode mnie auto i nie chce kręcić go niżej niż 3000 obrotów na minutę mówiąc, że nie poniżej tego nie ma mocy. Do tej pory się nie rozkraczył i silnik nadal nie ma dość, jak dla mnie to spory sukces.
~Rafał W-wa
Sedan 1.5i 75KM 55kW
silniczek jest bardzo ekonomiczny 10l/100km gazu to raczej dobry wynik a jeśli chodzi o przyspieszenie to z 75 koniami raczej KRÓLEM spod świateł to się nie będzie :) oleju nie bierze i odpala w kazdych warunkach
~Miras
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Całkiem żwawo pracująca jednostka o niezłej kulturze pracy. Nawet porównując do osiągów nowych silników produkowanych teraz, to silnik wydaje się całkiem niezły, z umiarkowanym apetytem na paliwo. Prawie bezawaryjny.
~Henryk G z Gluszycy[ dolnośląskie]
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Silnik 90-konny dobrze radzi sobie z Nexią jako samochodem, które głównie jeździ po mieście a czasem w nieco dalszą trasę. Zapewnia odpowiednie osiągi a przy tym spala na trasie 5,7l a w mieście 6,5l co jest dobrym wynikiem
~JULO
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Silnik bardzo żwawy, łatwo sie "zbiera" i wkręca na wysokie obroty, do tego mało pali. fajnie sie jezdzi ale tylko do 3 osób, bo przy 5 osobach na pokładzie nie ma juz czym jechać i robi sie taki "spacerowicz"
~;)
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Genialna elastyczność silnika i kultura pracy nawet na LPG. Na 5 biegu można bez problemu jechać 30 km\\h i auto jeszcze sprawnie przyśpiesza. Czasem wydaje mi się, że jade automatem;p
~czerak
Sedan 1.5i 75KM 55kW
casem coś za stuka ale przy tym przebiegu nie mam do niego żadnych zastrzeżeń bo zawsze odpala nawet przy -20. a elastyczność to sprawa dyskusyjna ale za mała moc aby się czepiać pow. 2500 obrotów idzie dobrze
~gazel_pl@o2.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Jedyny minus jaki u siebie odnotowałem to nierówna praca na benzynie, ale to wina rzadko używanych i brudnych wtryskiwaczy (wszystko to spowodowane jest kilkuletnim /około 8lat/ użytkowaniem instalacji LPG)
~hub
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Jazda na LPG - zero problemów, doskonała współpraca, niezła dynamika, ale na płaskim terenie, gdy napotka górkę, to obroty lecą w oczach. Jak na samochód za grosze, to jest całkiem dobrze.
~carlos
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
silnik v16, bardzo słaba elastyczność, właściwie poniżej 2300 obr nie przyspiesza. Od 3800 obr silnik zaczyna żyć, ładnie sie wkręca na obroty, co wywołuje powszechne zdziwienie na innych uczestnikach :-)
Daewoo Nexia Sedan