Lista ocen Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 (156) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 201 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~myob@yoyo.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Wymieniłem na gwarancji pas bezpieczeństwa. Po gwarancji przepaliły się dwie kontrolki (po co mi kontrolki wiem gdzie co jest w Nelce na pamięć), wymieniłem tylny tłumik po 65 000 km, opon jeszcze nie wymieniłem bo nie lubię poddawać się zbiorowej histerii - to co że wpadam w poślizgi nauczyłem się z nich wychodzić, zresztą niezależny fachman oponiarski stwierdził że bieżmnik jest nienaruszony (tylko zrobiły się dziwne wybrzuszenia na bocznej...
~qstn84@gmail.com
Sedan 1.5i 75KM 55kW
mhmm...co do drobiazgów to jest to auto którę ma już kilkanaście latek...sam pomysł na samochód ma ich jescze więcej i nie ma cudów. Drobne usterki: * Diody podświetlenia w liczniku (pasy bezp) * oświetlenie deski rozdzielczej - poprzepalane żarówki * pękające uchyty do otwierania drzwi, i wypadające klamki przy zamykaniu * maskownice nadkola w bagażniku - magiczne gwintowane plastikowe nakrętki - bez nich cała maskownica lata bo bagażniku...
~irrecki
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Ogólnie auto nie psuje się. Wymieniane są elementy ulegające zużyciu no i te niszczęsne polskie drogi, które każą wymieniać szybciej sprężyny i amory. Raz zawiodły podnośniki szyb z przodu, ale to wina wypaczonej prowadnicy po 10 latach. Po 140.000 wymiana sondy lambda. Po za tym auto w zasadzie bezawaryjne, a części eksploatacyjne śmiesznie tanie - nawet oryginalne. Wiecznie spocona uszczelka pod pokrywą zaworów.
~KrzysiekXF
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Potrafi się odłamać cos plastikowego w kabinie jak trójkąt koło lusterek albo ramka od klamki bo jest po prostu słaba jakość wykończenia wnetrza. Podnośnik szyby zwiódł-nowy kosztuje pare złoty.Tylne łożyska w kołach dla pewności zostały wymienione i mechanizm hamulca ręcznego(zestaw naprawczy oraz linki).Tak na dobrą sprawę nie do wiary jak spisuje się zadbana Nexia.
~sladziu
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Z wyposażenia dodatkowego zawodne bywają elektryczne szyby, ale przy regulrnym konserwowaniu całego mechanizmu w aucie 13 letnim wszystkie szyby odsuwają się i zasuwają w dowolnym momencie. Denerwujące mogą być tylko często przepalające się żarówki oświetlenia wnętrza, których wymiana potrafi zająć sporo czasu.
~sladziu
~Ronaldo
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Cały czas coś doskwiera. A to zamki, a to skobel od tylnej klapy pęknie, a to coś pęknie z plastików, a to to, a to siamto... I tak w kółko... Aha, przewody zapłonowe, odma, elementy zawieszenia - to wszystko daewoo daje do kitu. Trza wymieniać często. No i korozja, korozja i jeszcze raz korozja. Nawet nie ma sensu z nia walczyć.
~Kaly
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Moj egzemplarz nekaja drobne awaryjki, naprawde nieistotne... Chyba najsalbsza strona auta jest jego instalacja elektryczna - tutaj silniczek od wycieraczki tylnej odmowi posluszenstwa, tutaj bezpiecznik... tam silnik od automatycznych szyb... Nie sa to jednak na tyle czeste awarie, zeby powaznie zirytowaly wlasciciela.
~jacek-k@poczta.wp.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
po 20 000 km popsuła się dźwignia jednego lusterka (sterowane ręcznie, więc koszt wymiany ok 400 PLN), raz zaczęły mi błyskać kontrolki alarmowe silnika, ale był to tylko błąd komputera i trzeba go było zresetować, wycieraczka po stronie pasażera mimo kilku wymian nie zbiera dobrze - chyba jakiś błąd projektantów
~hub
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Problemy z elektryką (zgniły przewody od sygnału dźwiękowego, otwierany elektrycznie bagażnik żyje swoim życiem, zacinające się wycieraczki itp.) Nie zdarza się to bardzo często, ale jednak czasem utrudnia życie. Układ wydechowy ulega biodegradacji po kilku latach, ale to raczej wina LPG.
Daewoo Nexia Sedan