Lista ocen Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 (143) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 214 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ronaldo
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Sam odgłos silnika, to pół biedy. On po prostu w ogóle nie jest zbyt głośny. Wyciszenie kabiny to jest tragedia. ma się wrażenie, że niewiele dzieli cię od świata zewnętrznego. Dodatkowo, szybko perforująca się blacha wzmaga wrażenie bliskiego kontaktu ze światem otaczającym - gwizdy, świsty, a jak są kałuże, to sie ma wrażenie jakby się na rowerze przez nie jechało. Ponadto stuki z zawieszenia - norma.
~myob@yoyo.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Wyciszenie zależy od drogi, po której się jedzie, prędkości, hałasu w samochodzie i towarzystwa. Czasem gdy jedziemy z teściową w ogóle nie słyszę silnika (140 km/h) - dziwne prawda. Tak samo gdy wiozłem znajomych z imprezy - nic ze strony samochodu nie zakłócało mojej uwagi i we wnętrzu mojego pojazdu panowałaby pewnie cisza,gdyby nie dzikie wrzaski pasażerów. Czxęsto jeżdże z pasażerami - ocena bdb
~irrecki
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Tu niestety sprawa nie wygląda za różowo, ale nie wymagajmy za dużo od auta, którego cena zakupu nie przewyższyła kwoty 25.000 ;) Po grzebaniu w tapicerce drzwi pojawilo sie denerwujące skrzypienie, ale to chyba wina niedoświadczonego mechanika. Ogólnie powyżej 120km/h jest dość głośno, do 90 km/h silnika nie słuchać ( wtedy jest to okolo 2200 obrotów ).
~yacoreq@wp.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Wyciszenie, jak już wspominałem jest całkiem niezłe. W moim aucie denerwują mnie jednak jakieś dziwne stuki dochodzące z drzwi kierowcy i pasażera, słyszalne przy jeżdzie na wybojach. Nie wiem, co jest przyczyną. Sądzę, że obluzowały się podnośniki szyb lub coś tym podobnego. Poza tym auto dosyć ciche w środku, nic nie trzeszczy, nie piszczy i nie stuka. O silniku pisałem wyżej.
~Piotr
Sedan 1.5i 75KM 55kW
W porównaniu z rownorocznikami z zachodu to kiepskie zwłaszcza gdy przekraczasz ponad 2500 obr/min w jezdzie miejskiej, ale przy spokojnej jeździe na trasie moze byc a to za sprawą szumów oporu powietrza i układu jezdnego które skutecznie zagłuszaja ryk silnika do ok 100 km/h i są mniej drażniace od warkotu silnika...
~Kaly
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Przy malych predkosciach - miejkich - nie ma duzego halasu (no moze jesli wcisniemy gaz do dechy i bedziemy gnebic silnik na wysokich obrotach). Na trasie do 120 - 130 tez nie ma jakichs duzych halasow... wiele zalezy od opon - z doswiadczenia wiem, ze to od nich zalezy wiele jak cicho bedzie w Nexii...
~Kermit The Frog
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Bardzo dobre, choć z czasem pojawiają się coraz większe hałasy z zewnątrz. Plastiki tragiczne! Dają się we znaki przy jeździe po nierównościach.. zwłaszcza schowek.. mimo, że pojemny, to tam można wrzucić co najwyżej miękkie rękawiczki. Cokolwiek twardego będzie trzaskać się niemiłosiernie.
~Miras
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Jak się przesiadłem ze skody to mi się wydawało, że w Nexii nie ma silnika :). Przynajmniej na początku dopuki się słuch nie przyzwyczaił. Oczywiście przy dynamicznej jeździe i przyspieszaniu silnik słychać, ale nie ma tragedii. Można spokojnie rozmawiać nawet przy 150 km/h.
~Grzegorz
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Tu mam dylemat jak ocenic :) Z jednej strony fantastycznie wyciszony silnik. Przy jezdzie z miare niskimi obrotami silnika w ogole nie slychac. Podobnie z wyciszeniem kabiny. Efekt niestety psuja rozmaite trzaski i stuki drzwi, foteli, plastikow. Ogolnie orkiestra trzaskow :)
~Piciek05
Sedan 1.5i 75KM 55kW
wyciszenie oceniam na 4 , przy predkosci 100 km/h jest cichutko , przy 120 km/h jest minimalnie głośniej ale mozna jeszcze spokojnie słuchać muzyczki i spać , przy 140 mozna juz mówić ze słychać silnik ,a przy 170 to słychać ale juz za bardzo nic nie widać zeby coś szło :)
Daewoo Nexia Sedan