Lista ocen Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 (156) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 201 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~łukasz
Sedan 1.5i 75KM 55kW
równiez nie za dobrze - alternator ( wymiana ) , czeste przepalanie się uszczelki pod głowicą , pękające sprężyny , wymiana mechanizmu wycieraczek , zapiekający się zaciska chamulcowy awaria sprzęgła , niedomaganie skrzyni biegów
~julo
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Jedna usterka - zatarły sie tłoczki w zaciskach hamulca przedniego. Kiepska uszczelka. Innych usterek brak. Wymieniam wszystko wg ksiązki. Jeszcze mnie nigdy nie zawiodło i zawsze dojechałem na czas :) (albo wczesniej)
~;)
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Auta ogólnie nie oszczędzam i sprawuje się świetnie. Z poważnych rzeczy jakie wystąpiły to ukruszenie się sprężyn na tyle auta- obydwie ukruszyły się w tym samym miejscu po wpadnięciu w dziure.
~sladziu
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Każdy właściciel zadbanej Nexii wie, że jest to auto niemal niezawodne. Nigdy nie zdażyło się żeby rozkraczyła się na drodze. Oczywiście trzeba pamiętać o okresowych wymianach materiałów eksploatacyjnych.
~sladziu
~Ronaldo
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Zdarzają się, zwłaszcza przy intensywnej eksploatacji. U mnie np. pękła głowica. Poza tym jeździ w miare ok, aczkolwiek zawsze gdy się pojawiam w serwisie, mechanicy nie dowierzają, że to jeszcze jeździ:)
~zadowolony użytkownik
Sedan 1.5i 75KM 55kW
jak na razie to wymieniłem na gwarancji silniczek do spryskiwaczy, oraz uszczelkę pod głowicą, ale przejechałem już ok. 100000, no i wymieniłem wężyk gumowy odpowietrzający silni do kolektora ssącego
~Grzegorz
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Gdyby nie typowe wady (uszczelka pod glowica, zaciski, itp) to byloby bardzo dobrze. Bardzo trwaly silnik, zawieszenie w miare, na naszych drogach od czsu do czasu trzeba cos robic, ale nie ma tragedii.
~Rust Guardian
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Głowica lubi się rozplanować, zazwyczaj po 15-20 latach trzeba włożyć 2-3 tysiące, żeby to w ogóle jeździło z tego względu, że mało kto zazwyczaj dbał o te samochody jak należy.
Dziennik kosztów dla Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW
11,7
9,6
~Marek T
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Pompa paliwowa przy 90kkm, Amorki po 100 (ogolnie zawieszenie zaczelo sie wtedy sypac łacznie z peknieta sprezyna z tylu). Raz przepalila sie uszczelka pod glowica. i tyle
Daewoo Nexia Sedan