Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Sedan

El Hissan, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Nubira I Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny skubaniec.
Układ elektryczny : Alarm się zepsuł.
Duże, wygodne auto za małe pieniądze. Jeśli nie zależy Ci na "prestiżu" wynikającym z posiadania 15 letniego Golfa z przebiegiem miliona kilometrów, albo przerdzewiałej Astry to kup Nubirę. Fantastyczne zabezpieczenie antykorozyjne, dużo miejsca w środku, dobre wyposażenie, tanie części, niezła dynamika i wysoki komfort. Wady? Pali trochę, ale da się przeżyć. Zresztą zawsze LPG zostaje.
Zaskaująco dynamiczny. Na małych obotach taki sobie, ale jak się przyciśnie, to całkiem żwawo ciągnie ten duży samochód.
Nic specjalnego. Ani dobra ani zła. Po prostu skrzynia biegów. Czasami wsteczny nie chce wchodzić, ale w innych autach też się zdarza.
Jak dla mnie super, bo lubię komfort i mam lekką nogę. Fantastycznie tłumi nierówności. Jedziesz po naszych drogach i zastanawiasz się gdzie te dziury. Niestety komfort osiągamy kosztem prowadzenia. Auto nie dla sportowców - lepiej za szybko w zakręty nie wchodzić, bo pojazd się przechyla. Jednak jeżeli lubisz spokojną, wygodną jazdę, to Nubira jest dla Ciebie.
Bomba! Jakbym w szklanej kuli siedział.
OK, ale regulacja nawiewu i klimy (jak dla mnie) ciut za nisko. Plastiki tanie i nędzne, ale nie skrzypią.
Klima głośna na 4 biegu, ale się sprawdza. Mogłaby być ciut ciut mocniejsza, ale nie jest źle.
Można się w chowanego bawić.
Lepiej niż w Suzuki Lianie, gorzej niż w Oplu Astrze 1. Nawiewy i klima dość głośne, silnik trochę słychać, ale ogólnie OK.
Lubi wypić, ale coś za coś. Części tanie. Na ten przykład rozrząd z pompą wody kosztował mnie 160 PLN.
Dobry zakup.
Nie zepsuło się nic. Jedynie alarm trzeba wymienić, ale to już nie jest Daewoo a jakiś amerykański szmelc.
Nc.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]