Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Sedan

Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Nubira I Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Drążki stabilizatorów
Ten silnik radzi sobie bardzo dobrze z tym autem, jest bardzo elastyczny, 1,5k obrotów na 5 biegu i spokojnie przyśpiesza :)
Czasem problemy z wrzuceniem wstecznego, trzeba poprawiać, ale gdy wymieniłem olej na pełny syntetyczny mobila zdarza się to sporadycznie.
Auto bardzo wygodne, miękkie zawieszenie niestety dosyć słabe na polskie drogi, trzeba dosyć często zaglądać na drążki stabilizatorów.
Widoczność świetna jak do tyłu tak i do przodu.
Wszystko na swoim miejscu trochę nienajlepsze plastiki ale jak za tą cenę samochodu to są bardzo dobre.
Z parowaniem szyb nie ma problemu, autko sprawnie się nagrzewa.
Mam 2m wzrostu i bez problemu mieszczę się za kierownicą jak i jako pasażer, długie trasy to żaden problem. Jak prowadzę to mam siedzenie odsunięte do końca do tyłu i z tyłu ludzie bez problemu się zmieszczą, niestety ludzie mojego wzrostu już nie będą czuli komfortu ale średniego wzrostu nie odczują problemów.
Autko nie najlepiej wyciszone ale tragedii nie ma, po jeździe w mieście jest ok ale na trasie na autostradach trzeba dawać dosyć głośno radio by go słyszeć.
Średnie zużycie benzyny to około 8l. Na trasie nie przekraczając 130 można się bez problemu zmieścić poniżej 7 litrów, miasto około 9. Cena części bardzo tania więc nawet jeśli coś nawali chodź zdarza się to sporadycznie i nic poważnego (głównie zawieszenie) to nie ma problemów z zakupem części w dobrej cenie, dostępność też bardzo dobra. Cena części eksploatacyjnych takich jak filtrów również niska.
Gdyby nie te drążki stabilizatorów było by 5
Nigdy mnie nie zawiodła, zawsze dostarczyła na miejsce.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

7,6