Lista ocen Daewoo Nubira II Sedan (26) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Q-ba
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
na gazie pali ok. 10 l/100 km przy jeździe 3/1 - trasa/miasto, na benzynie - w tych samych warunkach 8-8,5 litra, na autostradzie /trasa 800 km/ przy średniej prędkości 140 km/h z pełnym obcicążeniem - około 6,8 benzyny. Części w serwisie dość drogie, ASO niekompetente /Wrocław i okolice/ i lubiące nacięgać, lepiej samemu kupować części w hurtowaniach - do 15 % taniej! i naprawiać w zwykłych warsztatach - do 5o% taniej!
~prezes
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
pali jak każdy samochód - ile mu wlejesz w mieście w 10 l się mieści a w trasie 7-8 litrów oczywiście gazu :) chyba ze lubisz sobie depnąć to wiadomo musisz się liczyć z większym spalaniem a co do cen części nie jest źle wszędzie są dostępne za dobre pieniądze
~Andrzej tq
Sedan 1.6 i 106KM 78kW
Wszystko poza paliwem: TANIOŚĆ!!! I dlatego go kupiłem. Jak ktoś robi 5 tys. w miesiąc to nie ma czasu na naprawy. A części są tanie jak barszcz. Nie to co Mazda Xedos - mój poprzedni samochód. Paliwo - od razu zakładajcie gaz!!! Ten silnik 1,6 to paliwożerca!!!
~Nexus
Sedan 1.6 i 106KM 78kW
Niestety mimo dość nowoczesnej konstrukcji silnika, zużycie paliwa jest zdecydowanie zbyt duże jak na dzisiejsze standardy. Stąd duża popularność instalacji LPG. Niestety gaz destrukcyjnie wpływa na żywotność silnika, więc oszczędności są pozorne.
~patryk1973@o2.pl
Sedan 2.0 i 16V CDX 126KM 93kW
Tanio, tanio i jeszcze raz tanio......... Wiadomo , że jezeli sie ma cięzką noge , to i kazde auto wypije , ale co do nuby , nie mam aż takich zastrzezeń . polecam sprawdzone serwisy , zwłaszcza te które maja w ekipie mechaników z praktyka w ASO daewoo.
~Kamil
Sedan 2.0 i 16V CDX 126KM 93kW
Części są tanie, problemem może być dostępność niektórych z nich ( tarcze kotwiczne trudne do znalezienia ). Większość napraw można wykonać samemu co dodatkowo zmniejsza nam koszty utrzymania.
~Jano
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
Jeździłem z gazem. Na trasie przy pełnym obciążeniu 8 lit. gazu a z klimatyzacją 10 na 100 km. w Miescie 10 - 11 l/100 km. Na trasie jazda raczej szybka a w miescie spokojna.
~djeremi
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
Jak na 2.0 to jest dobrze, chociaż w mieście mógłby trochę mniej brać, w trasie jak się jedzie naprawdę spokojnie do 80 km/h to spali 7.5L ale na ogól przynajmniej poniżej 10L zejdzie.
~tatulo67
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
Na Pb jeżdżę mało ,tylko LPG - miasto ok.15 trasa 9,5 na 100.Z częściami bywa różnie - w jednym sklepie taniej w drugim drożej .Za to syna mam mechanika więc naprawa ...
~Wan
Sedan 1.6 i 106KM 78kW
Silnik dużo pali. Przy lpg tak tego nie czuć. Jeśli chodzi o koszta napraw, są naprawdę niskie, ale w takim aucie trzeba trochę wymieniać.
Daewoo Nubira II Sedan