Lista ocen Daihatsu Charade G100 (48) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~8konrad888
Hatchback 1.3 i 90KM 66kW
Moja skrzynia działa świetnie!! biegi wchodza jak po sznurku poprostu nie trzeba szukac biegów same wchodza jak trzeba:)Biegi dobrze zestrojone świetne przyśpieszenie a da sie rozpedzic do przynajmniej 160(tyle jak narazie najwiecej jechalem) ale slyszalem ze da sie zamknąc predkosciomierz:)
~Maciej Pik
Hatchback 1.0 54KM 40kW
No tu niestety miałem pecha bo coś się z nią dzieje. Jak jest zimno to hałasuje póki się nie rozgrzeje. Najprawdopodobniej jest to łożysko na głównym wałku bo po naciśnięciu sprzęgła przestaje (nie jest to łożysko docisku bo wymiana nic nie dała … a szkoda :-( )
~Dża
Hatchback 1.0 52KM 38kW
Skrzynia jest moim zdaniem jednym z gorszych elementów w Charadzie. Chodzi dość ociężale, potrafi czasami zazgrzytać. Przy tak małym silniku pierwsze dwa biegi powinny być dłuższe. Nie jest źle, ale zachwycony też nie jestem.
~Evo
Hatchback 1.3 i 90KM 66kW
Za szybko zużywające się synchronizatory II i III biegu. Mechanizm lewarka zmiany biegów zużywa się i przy wyższych obrotach silnika dobiegają z niego nieprzyjemne odgłosy.
~NOS
Hatchback 1.0 GTi 101KM 74kW
Skrzynia biegów pracuje po prostu dobrze. Tak jak powinna. Oczywiście zdarzały się drobne haczenia ale zważywszy na wiek i przebieg auta można to wybaczyć.
~PrzemGT
Hatchback 1.0 54KM 40kW
Nie wiem czy to tylko u mnie ale ciężko chodzi... Przy wstecznym zawsze chrupnie :) Piątkę trzeba nieźle puknąć.
~mmkl1
Hatchback 1.0 52KM 38kW
Wrzucanie poszczególnych przełożeń to była sama przyjemność, ale żeby jeździć szybko i elastycznie trzeba było często zmieniać biegi.
~CrulicK
Hatchback 1.0 52KM 38kW
Krotkie skoki dzwigni zmiany - prawie na sportowo :) , podobnie jak w Corolli G6 - okularu.
~Marek Otwock
Hatchback 1.0 52KM 38kW
skrzynia automat super ,mało odczuwalne zmiany tylko polecam automat kupiłem dla żony a sam lubię pojezdzic
~Wojtek
Hatchback 1.0 54KM 40kW
nie miałem z nią żadnych problemów, działała tak jak powinna działać