Ocena kierowcy - Daihatsu Charade G100

nico24@interia.pl, 23 lat temu
Rok produkcji 1992
Daihatsu Charade G100 1.0 52KM 38kW 1987-1994 - Oceń swoje auto
Fajne "autko", bardzo go lubię, może to przyzwyczajenie, na razie nie przyspożył mi nerwów i tym samym na razie nie myślę o zmianie. ( to chyba dobrze świadczy)
Lubi obroty, ale to maly japończyk... Jak na 1000-ca ma kopa.
Bardzo lekko pracuje, a to rocznik 92 !
Nierówności przenoszone na koło kierownicy, ale da sie znieść... Przy "większych" prędkościach jak po szynach.
Z zewnątrz można pomyśleć że kiepska widoczność, ale siedząc w środku wszystk sie wyjaśnia. Jest OK !
Wszystko jest OK, jak wszędzie trzeba było się przyzwyczaić... Nie ma problemu.
Mała "mikrofalówka", ale mogło by być szybciej. Ale jak się już rozgrzeje to "zatyka".
Z przodu dla kierowcy do 180 cm wzrostu OK, z tyłu pasażerowie z dłuższymi nogami mogą zostać w domu !
Ogólnie jest dobre odcięcie hałasu z zewnątrz, jednak silnik swoje robi. Szczególnie przy trzech cylindrach tak jak u mnie.
Około 7l łącząc miasto z trasą, wiadomo, że mogło być mniej, ale przy deptaniu słychać jak włącza się alkoholik pod maską.
nie jest źle do puki nie posypie się wszystko, ale podobno jeszcze długi go czeka żywot, jest OK!
Wypadła z uchwytu linka do zmiany nawiewu, jakiś czas miałem tylko na szybę-wystarczyło przymocować. Dawno temu pękła sprężyna odbijająca klamkę od zewnątrz. Nic takiego się nie dzieje.
Teraz mnie czeka wymiana poduszek pod amortyzatory, i "gumy od obu stabilizatorów" ale to tylko tyle - mam nadzieję :)
Daihatsu Charade G100