Ocena kierowcy - Daihatsu Charade G200

Mariusz G-T, 16 lat temu
Silnik 1.3 i TS 84KM 62kW
Rok produkcji 1997
Daihatsu Charade G200 1.3 i TS 84KM 62kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Kupiłem je w Niemczech za śmieszne pieniądze dla żony jako prawie 8 letnie auto. Teraz sam często jej podbieram, a ona wcale nie pali sie do jazdy moim audi A4 w dieslu. I coraz lepiej ją rozumiem, bo jeżdzi się tym "japończykiem" świetnie.
Jak na swoje parametry - znakomity
miękko, płynnie, czasem leciutko haczy wsteczny
jak na dość juz wiekowa konstrukcję zawieszenie jest świetne. Wybiera dobrze nierówności, ale nie odbiera komfortu
SUPER - w każdym kierunku
wszystko na miejscu i wszystko świetnie działa
nie ma klimy, ale nadmuch wystarcza przez 11 miesięcy w roku, a jeden upalny miesiąc nie przekreśla przeciez całości
jak na swoje gabaryty doskonale, szczególnie z przodu. z założenia jest to autko dla młodej rodzinki
powyżej 4.000 obrotów mruczy trochę głośniej, ale to sympatyczny dżwiek
myślałem o załozeniu LPG, ale już po roku uznałem, że to bezsens przy tak niewielkim spalaniu
jak ktoś nie choruje na "potrzebę prestiżu" za wszelka cenę - to jest to bardzo rozsądny wybór, ale i emocjonalnie to autko da się bardzo polubić. Frajda z jazdy gwarantowana. No i ta niezawodność. Ja ze swoim audi młodszym o ponad połowę, byłem już 6 razy w warsztacie.
przez 2 lata wymieniłem tylko olej, filtry, płyny, klocki. No i 2 zarówki. To niesamowite, przecież charadka ma już 10 lat !
Absolutnie nic. Nie wiem jak oni to w tej Japonii robią, ale wszystko działa rewelacyjnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i TS 84KM 62kW [l/100km]

5,8