Ocena kierowcy - Daihatsu Feroza Standard

adam59, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 1991
Daihatsu Feroza Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW 1988-1997 - Oceń swoje auto
jestem bardzo zadowolony, auto tanie, mialo byc przejsciowo, poki czegos lepszego nie znajde, ale tak mi sie spodobalo, ze zostalo. rewelacyjny naped na 4 kola, malo co sie moze rownac, kiedys wyciagalem feroza patrola z pola :-)
mocny i bardzo zwawy, nie pasuje do terenowki, bo to wysokoobrotowa szlifierka. jak nie chcesz w teren, to bedziesz zachwycony.
twardo wchodza biegi, czase zacina sie wsteczny, trzeba najpierw puscic sprzeglo, wtedy wchodzi. ale ma duzy przebieg, kiedys bylo ok.
w terenie rewelka, na 5+, zadna vitara i koreanskie nie maja szans, na szosie znosny, ocena 3, twardy, troche trzesie, ale to nie komforotwa limuzyna. trzeba jednak uwazac, bo silnik jest mocny, a zawieszenie za nim nie nadaza, mozna latwo zrobic sobie krzywde. latwo zmielic napedy uzywajac 4x4 na asfalcie, ale to chyba w kazdym takim :-)
jestem niewysoki, a widze wszystko wokol.
nic szczegolnie nie przeszkadza, ale i nie zachwyca, taki japonski typowy uklad wnetrza
w lecie rewelka, sciagany dach, w zimie ponizej -10 jest juz zimno, no ale nie mam hardtopa, tylko szmacianke
z przodu bardzo wygodnie i przestronnie, z tylu juz gorzej.
do 100 jest dobrze, slychac tylko opony, powyzej juz bardzo slychac powietrze
jezdze spokojnie, na trasie ponizej 100 nie przekracza 8l, w miescie 11, w terenie i 30 :-) ceny czesci roznie, w dobie internetu latwo dostac, naprawy z reguly robie sam, wiec nie wiem. auto dosc proste w naprawie
dobre auto za niewielki pieniadze. przed zakupem obejrzec rame i sprawdzic ,czy mosty nie wyja
nic szczegolnego, czasami zarowka, raz zamek w drzwiach.
przejechalem tym autem ponad 200 tys, ma teraz 322 tys, nic specjalnego sie nie dzieje, silnik juz zre olej 1l/1000km, padl mi alternator i uszcczelka pod glowica. oglnie sprawia wrazenie niezniszczalnego, zwlaszcza, ze dosc sporo w terenie jezdze (weterynarzem jestem). kupilem z uszkodzonym napedem na przod, wymienilem caly most i od tej pory jest spokoj.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

9,1