Ocena kierowcy - Daihatsu Sirion I

rasw@op.pl, 15 lat temu
Silnik 1.0 i 69KM 51kW
Rok produkcji 1998
Daihatsu Sirion I 1.0 i 69KM 51kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Jak na auto które zdobyło 3* w EURONcap ze stajni Toyoty to bardzo dobrze. Mi trochę przeszkadza bardzo twarde zawieszenie (nawet w stosunku do Fiata 126P).
Olej syntetyczny wymieniany co 12 tys - trochę często. Silnik troszeczkę bierze, ale przy tym przebiegu to normalne.
Olej w skrzyni powinno się wymieniać co 80tys (moim zdaniem trochę często) - reszta OK. Mi raczej nie chaczy.
Jest strasznie twardy
Lusterka regulowane od zewnątrz, a przecież nawet ostatnie wersje malucha miały regulację od środka.
Klimatyzacja ciut słabo chłodzi przy małych prędkościach, za to ogrzewanie jest jakby zbyt silne.
Jak na wielkość auta DOSKONALE.
W porównaniu do Fabii doskonale.
Trudno mi ocenić. Mi przy bardzo dynamicznej jeździe głównie po mieście pali 7,5l/100km. To dużo, ale wcześniej miałem Forda Sierrę i w porywach palił 18l/100 (wprawdzie gazu ale zawsze). Więc chyba to moja wina.
Toyota Yaris jest z tego samego rocznika mniej więcej 2*tak droga. Ten model na niektórych rynkach jest sprzedawany jako Toyota Boom - trudno w tej cenie znaleźć równie niezawodnego i bezpiecznego.
W porównaniu do moich poprzedników to super. Narazie kilka razy zapalała się kontrolka poduszki powietrznej (chyba z dwa razy przyczyną tego była poluzowana wtyczka przy pasach bezpieczeństwa, dwa razy jakiś kabel), tylnie teleskopy od klapy bagażnika osłabły. To wszystko przy jakimś 8tys przebiegu (2 lata).
brak
Daihatsu Sirion I