Ocena kierowcy - Dodge Caliber

Marek, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 160KM 118kW
Rok produkcji 2006
Dodge Caliber 2.0 i 16V 160KM 118kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria inna, dziwna, kwadratowa, ale chyba dlatego ludzie się oglądają za tym samochodem.
Za dużo pod maskę nie zaglądam bo się na tym nie znam - jest - tyle wiem. 130 kM w Fordzie Mondeo TDCI 2002r zbiera sie lepiej.
Pierwsze moje auto z automatem. Żeby się przestawić wystarczy godzinka (za dużo nóg). Jak się ma tempomat wyprzedzanie nie jest żadnym problemem (wciska w fotel) zawsze można nacisnąć na hamulec.
oki. hamowanie czuje sie w kierownicy.
Przednie słupki dużo zasłaniają. Idzie się przyzwyczić. Big lusterka + Fajne szyby - od zewnątrz nic nie widać od środka na zewnątrz wszystko + el.szyberdach. Wstecz mało patrzę, bo jeżdżę do przodu.
W porównaniu do poprzedniego mojego auta długie trasy na 5+. Przednie fotele rewelacja (ciepłe, miłe i przyjemne - skóra), przejechałem jednym ciągiem 1400 km i Mondeo się chowa. Na tylnej kanapie nie jeżdżę więc się nie wypowiadam - choć wydaje się że miejsca jest dużo.
Ogrzewanie OK nawet przy niedogrzanym silniku. Klima manualna OK. Szyba przednia przy dużej wilgoci powietrza trochę paruje (nawiew na 3+klima - 30s i po problemie)
Kierowca i pasażer OK. Przeszkadza obudowa kolumny kierownicy, brak regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach czy jak to się tam nazywa.
Silnika nie słychać. Hałasują koła może jakieś inne opony bardziej miękkie ja mam Continental, jeśli puknie w nadkola jakiś piasek czy coś większego mocno słychać.
Tu jest problem - w ruchu miejskim średnio jakieś 9,2/100 (tak pokazuje komputer) na trasie 10 -12/100 (jak się używa tempomatu w górach)
Ogólnie dobrze, bo nie ma rzeczy doskonałych. Ja jestem zaskoczony pozytywnie.
Zaznaczam przeciętnie acz kolwiek nie do końca bo nie znam jeszcze tego auta, przejechałem zaledwie ok. 2500 km. Szkoda że oryginalna nawigacja kończy się na Odrze, po tamtej stronie granicy działa bez zastrzeżeń (wypadki, korki, serwisy i inne pierdoły). Raczej w stronę oceny 4.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 160KM 118kW [l/100km]

10,2