Ocena kierowcy - Dodge Caliber

awielgos@interia.pl, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 160KM 118kW
Rok produkcji 2007
Dodge Caliber 2.0 i 16V 160KM 118kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Wybierałem go wirtualnie niewidząc go ani nawet wcześniej o nim nie słysząc na podstawie zebranych informacji (opisy, testy). Miałem nosa - dobrze wybrałem. Kto mógł przewidzieć zapalniczkę? Myślałem, że będzie więcej palił a na zbiorniku można przejechać 400 mil.
Wypożyczony w San Diego automat, silnik właściwie niesłyszalny chyba, że nieźle pod górę lub podczas ostrego wyprzedzania. Przy prędkościach od 75 mil nawet nieźle ciągnął.
To był automat, a więc zmieniał biegi kiedy chciał. Bee
Na pewno gorzej od mojego Focusa, Escorta myślę, że porównać go można jedynie do trabanta 1,1, którego niegdyś posiadałem
Kiepska, zwłaszcza przy cofaniu korzystałem z pomocy pasażerki, która wysiadała w tym celu albo otwierałem drzwi i patrzyłem do tyłu. Na boki też nie dobrze.
Auto było prymitywnie wyposażone zwłaszcza, że w stanach. Mimo tego nie było na co narzekać.
Ogrzewania przy temp. 30-45C nie używałem, ale klima bardzo wydajna. W Death Valley (Dolina Śmierci - jedno z najgorętszych miejsc na ziemi) chodziła prawie na min. wydajności a napoje w schowku były nawet bardzo zimne. Poza Death Volley trzeba było ją czasem wyłączać (manual), bo nawet na min. ustawieniu było zbyt chłodno.
Absolutnie bez zarzutu. Przez 3 tygodnie żyliśmy w aucie, a więc mapy, przewodniki, jedzenie, napoje w trakcie jazdy bez żadnego problemu miejsce na wszystkie te rzeczy oczywiście na przednich siedzeniach bo tył zajęty przez namioty, śpiwory, karimaty, sprzęt do gotowania itp.. Dwa razy musieliśmy spać w aucie. Może nawet lepiej niż w namiocie.
Myślę, że trochę lepiej niż Focus.
Średnia z ponad 3 tyś mil to dokładnie 6,9 l/100km po dokładnym przeliczeniu z mil i galonów. (3302 mile i 96,76 galonów. Jazda głównie Highway lub Staateway, tylko trochę miejskiej.
Nie dotyczy.
Nie sprawił zawodu. Gniazdko zapalniczki \"czynne\" tylko przy włączonym kluczyku, a więc nie mogłem ładować paluszków na postoju. Poza tym mały bezpiecznik przy tym gniazdku (15A) przepalił się po podłączeniu samochodowego czajnika przewiezionego specjalnie zza oceanu.
Brak.

Usterki Dodge Caliber