Ocena kierowcy - Dodge Challenger III

Mistrz, 7 lat temu
Silnik 3.5 V6 254KM 187kW
Rok produkcji 2014
Dodge Challenger III 3.5 V6 254KM 187kW od 2008 - Oceń swoje auto
Robi wrażenie, nie starzeje się, ciężko aby się znudził, Silnik 3.6 309KM ale w autocentrum jego brakuje
Silnik 3.6 309 KM. Moc wydaje się duża ale dużo auto traci na przeniesieniu napędu za pomocą skrzyni automatycznej 5 biegowej. BMW mające skrzynię 8 biegową, tą samą wagę i moc 245KM ma sporo lepsze osiągi od Dodga. Dźwięk silnika bardzo przyjemny. Chce się ściszać radio przy przyspieszaniu. Gdy mocno nie wciskamy gazu to w aucie jest bardzo cicho.
5 biegów automat, łopatki przy kierownicy - jednak to za mało aby dorównać chociaż w małym stopniu niemieckiej technologi
Tył wydaje się być lekki i podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością mamy mieszane uczucia czy czasami nas tył nie wyprzedzi. Może to przez 20 calowe felgi z oponami 245/45. Hamulce po dwóch mocnych hamowaniach bardzo się grzeją i czuć wtedy drgania tarcz hamulcowych - polecam wymianę tarcz na wiercone. Auto mimo, że na 20stkach to nie czuć tego na dziurach. Nie jest bardzo sztywne co zaskakuje. Na 18' to auto musi pływać ale o sportowej jeździe wtedy można zapomnieć. Auto dobrze się prowadzi ale główne na wprost. Na zakrętach się nie poszaleje.
Wygodne siedzenia, wygodne wnętrze, duży bagażnik, z tyłu też miejsca dla osób do 170cm i mogą spokojnie jechać w dalszą podróż. Nie jest to typowe 2+2. Widoczność jest dramatyczna - bardzo duże słupki przez co nic nie widać na boki i z tyłu. Bardzo szeroki i kanciaty - ciężko się parkuje i przodem i tyłem. Średnicę zawracania ma dobrą. Wyposażenie jest bardzo dobrze.
W kierownicy można tylko zmieniać stacje radiowe itp. a nie można robić głośniej. Nie wiem kto to wymyślił. Za duża kierownica jak na takie auto.
Brak uwag. bardzo szybko chłodzi.
Dla kierowcy i pasażera jest więcej niż w nowej E klasie Mercedesa - mam porównanie i E klasa wydaje się przy tym aucie mała. Drugiego tak przestronnego sportowego auta nie znajdziecie - chyba, że S klasa coupe.
Bardzo dobrze - wydech mógł by byc głośniejszy
Spalanie duże ale nie ma co się dziwić 1850kg + kierowca musi swoje spalić. Części tanie ale trzeba często na nie czekać.
Nie kupisz auta ponad 300KM w takiej cenie z takiego rocznika. Gdybym chciał kupić europejski nudny odpowiednik to bym miał auto o około 4 lata starsze od Dodga i pewnie ze skomplikowanym silnikiem i skrzynią biegów. W Dodge nie ma co się psuć
brak
brak