Lista ocen DS 4 (26) - Bezawaryjność (drobiazgi)

~Marsol
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Marszczy się szybko boczek siedziska fotela kierowcy, miękie plastiki łatwo się rysują, nie nadążające za deszczem wycieraczki w trybie auto, denerwujący dźwięk odpiętych pasów/jest możliwość zmiany rodzajów ale jakoś żaden i nie przypadł do gustu/, małe haczyki na zakupy w bagażniku, niezbędna jest siatka. Goła blacha w nadkolach i całe podwozie. Konserwacja fabryczna skromna, jak to wytrzyma nasze zimy nie wiem.Dopóki jest gwarancja nie ma...
~Damian
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Części mechaniczne są łatwo dostępne. Pomimo że model DS4 nie jest najczęstszym modelem na naszych drogach to nadal to jest Citroen i z częściami i ich cenami nie ma problemu. Lecz silnik wymaga trochę troski i częstszych zmian oleju niż co kilka lat, to nadal wolę wymieniać ewentualne części niż w mojej Audi A4 B8, gdzie np. dwumasa kosztowała mnie 4 tyś i inne naprawy jak coś się wydarzy to koszt tysiąca w górę. A tutaj miałem w DS4...
~woki
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Wymiany: 4 razy tarcze na gwarancji, 4 razy gałka zmiany biegów, ocynk na listwie z przodu 2 razy, ocynk na kierownicy 1 raz, jakiś tam stabilizator w układzie kierowniczym raz, wymiana maski 2 razy - to wszystko na gwarancji. Po gwarancji tylko obsługowe rzeczy.
~Michał
DS 4 II
Hatchback 1.6 PureTech 181KM 133kW
brak usterek, raz przywiesił się system multimedialny ale po ponownym uruchomieniu problem zniknął. Auto jest też dość często aktualizowane więc producent dba o softa
~Zhang
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
Jak na razie nic. Mam przejechane ok. 6k km w jakieś niecałe 3 mies. więc nie wiele można dodać. Jednak jak na razie nic nie skrzypi, nie buczy itp. Oby tak dalej.
~Rafal968
Hatchback Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
drobne problemy z elektroniką - komputer zawiesza się podczas jazdy, pasy z tyłu muszą być zapięte bo inaczej włącza się sygnalizator niezapiętych pasów
~Jacek
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Końcówka miarki oleju pękła mi już dwa razy.Koszt nowej oryginał 45 zł.Tylna klamki nie wiem dlaczego bardzo łatwo się rysują jak i osłony chromowane lusterek.
~mich_meller
Hatchback (Citroen) 1.6 HDi 112KM 82kW
raz oszalał czujnik ABS/ESP - błąd sam zniknął raz zgubił całkowicie zasięg GPS - problem sam zniknął
~ds4
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
ds4 to zbyt nowe jeszcze auto by mówić o jego niezawodności, po przejechaniu 20-30k km podzielę się uwagami.
Dziennik kosztów dla DS 4
5,8
8,3
9,1
~DeeSiak
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
Na razie nic nie szwankuje oprócz nawigacji, która zawiesza się, kiedy gubi trasę.
DS 4