Lista ocen Fiat 125p (97) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 120 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rekinojad
Sedan 1.5 70KM 51kW
To mój budżetowy youngtimer. Zamierzałem zapłacić przy kupnie jak najmniej (1 tys zł), a potem nie zostawić furmanki pieniędzy we warsztacie. Jak narazie się udaje. Części niestety już coraz mniej, ale ceny nadal bardzo przyjemnie. Najwiecej zaplaciłem za nowy bak paliwa - 85 zł. Pierdoły znacznie taniej. Gorzej z blacharką, ale narazie nie potrzebuję. Drobiazgi próbuje robić sam, bo to naprawdę prosta konstrukcja. Grubsze rzeczy daję do...
~torek
Sedan 1.5 70KM 51kW
Ceny napraw i części, jakiś czas temu były bajeczne, teraz już raczej trudno o niektóre części. Wiele można zrobić samemu jeśli ma się jakieś pojęcie, a jeśli nie to pierwszy lepszy mechanik sobie z nim poradzi. Zużycie paliwa, zależy od stylu jazdy, regulacji i tak dalej, aczkolwiek, ja miałem egzemplarz bez gazu, tak więc musiałem liczyć się ze spalaniem rzędu 7 do 8 litrów w trasie i około 9 do 11 w mieście, przy czym nie zwykłem jeździć...
~maniak 125p
Sedan 1.5 70KM 51kW
Posiadam LPG W miescie pali okolo 12 nawet do 14l/100km ale to dopiero pora zimowa W lecie trzyma sie w granicach 12l Jezeli chodzi o trase to jest to 10l/100km Ceny czesci nie sa zbyt drogie choc niektore juz trudno dostepne Plus za to ze auto ma wiele wspolnego z poldkiem Naprawy tez nie naleza do skomplikowanych a awarie praktycznie sie nie zdarzaja Psuje sie to co musi 125-ka ma swoja dusze i to on mowi kiedy chce jechac a kiedy nie;)
~DJ-Monster garage
Sedan 1.5 70KM 51kW
pali jak trabant jak sie jedzie do koscioła a jak jedzie sie troszke szybciej i ma sie ciezka noge to nie dłuzo wiecej tylko 10-15-litroww na 100km/h hahaha ALE GAZU nie polecam szkoda silnika,skoro auto jest przystosowane do paliwo to po co to zmieniac?? jak ktos nie wyrabja na paliwo to niech kupi rower!!!!!!!I TYLE
~Ludi208
Sedan 1.5 70KM 51kW
Czytałem różne opinie ale z moich obserwacji wygląda tak: sama Trasa ok 9 l/100km, miasto korki ok 14l a nawet sadze ze nawet by mogło dojść do 15l ale strachu nie ma, średnio ok 11/12 l/100 km. Części tanie jak barszcz chociaż już coraz trudniej o nie ze względu na malejącą liczbę egzemplarzy.
~brunatnik
Sedan 1.5 70KM 51kW
Ponieważ jeżdżę głównie poza miastem, nie narzekam na straszne zużycie paliwa. Przy dobrych regulacjach ( robię sam) auto ma moc i stwierdzam, że powyżej 75 km/godz zużycie spada poniżej 8 litrów i nawet przy częstej jeździe ponad 100 nie wzrasta w istotny sposób.
~Marcin cinek2000@interia.pl
Sedan 1.5 70KM 51kW
Palenie jest dośc wysokie w mieście bo az 12-14 litrów ale szybka i dynamiczna jazda kosztuje. A na trasie jeszcze nie sprawdzałem. Jedyną rzeczą którą wymieniłem był rozrusznik ale to przez zbyt małą mase na rozruszniku która nie została sprawdzona po lakierce.
~Skodziarz
Sedan 1.5 70KM 51kW
Z racji iż to była padaka,to spalanie nie była najniższe.Ceny napraw i części,trochę za wysokie i niestety coraz ciężej jest z ich dostępnością.Spalanie gazu w cyklu miejskim od 10-11l przy spokojnej jeździe,do 15l przy ostrej jeździe.Spalanie podane na gazie
~Przemysław Janczyk, Częstochowa, 18 lat
Sedan 1.5 70KM 51kW
nie dobrze:( fiacik potrafi troszkę połknąć nawet jeśli jeździmy spokojnie. poza tym naprawy jak najbardziej ok. większość z nich jesteśmy zrobić sami, a nawet mechanicy z ochotą i za nieduży pieniądz pomogą nam w naprawach klasyka za półdarmo :)
~Łukasz Świętochłowice
Sedan 1.3 60KM 44kW
pali jak chce ale za to go kocham. na benzynie był bardziej przewidywalny trasa 7,5 do predkosci 120 miasto najmniej 9 litrów ale palił tak srednio 10 litrów na gazie przewaznie na trasie 10 w miescie raz paliu 12 a raz 10