Lista ocen Fiat 125p (100) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rekinojad
Sedan 1.5 70KM 51kW
Bardzo komfortowo, wręcz kanapowato. Jednak precyzja jazdy pozostawia sporo do życzenia. Tutaj niestety czuć zacofanie konstrukcji. W zakrętach mocno się kładzie, tył jest dość nerwowy i \"atakuje\" w najmniej spodziewanym momencie, trudno korygować tor jazdy, bo układ kierowniczy nie daje możliwości zbytniego wyczucia co się dzieje z przodu. Mimo to, po opanowaniu zasad, można się przy tym nieźle bawić, choć przyznaję że to trudna zabawa....
~TYMON
Sedan 1.5 70KM 51kW
nie będzie się prowadzić jak bmw 7, a zawieszenie to typowo na rajdy co ci konstruktorzy sobie myśleli przecież ludziom byl potrzebny wygodny wóz do jazdy po szosie, ale nie jest tak żle jeszcze z tyłu resor piórowy który w miarę pozwalał ściskać się i obcałowywać laske na tylnym siedzeniu jadąc po dziurach i na zakrętach, z przodu dobre zawieszenie do jazdy po drogach terenowych- dla mnie to się trochę liczy ale czy dla wszystkich???
~Barney
Sedan 1.5 70KM 51kW
Jak kto lubi - zawieszenie jest bardzo miękkie ale za to przy znacznym obciążeniu dosłownie sie płynie po naszych polskich dziurach i nierówności są nieodczuwalne. Minusem zawieszenia jest to iż siedząc na tylnej kanapie na zakrętach można znaleźć się po drugiej stronie kanapy.
~ćma
Sedan 1.5 70KM 51kW
masakrycznie kiepska przekładnia kierownicza, zwłaszcza w starszych modelach, zawieszenie bardzo sztywne, zwłąszcza z tyłu, wymaga jak to w Fiacie szczególnej troski aby jeżdziło sie przyjemnie i bezpiecznie, tylne mosty produkcji krajowej są zmorą 125p...
~Przemysław Janczyk, Częstochowa, 18 lat
Sedan 1.5 70KM 51kW
nie mam żadnych zastrzeżeń. Auto naprawde dobrze trzyma się drogi, ale dopiero po wymianie wszystkich sworzni i tulejek na wachaczach. poza tym minimalny luz w kierownicy jest po prostu normalną sprawą w PF 125. da się przeżyć.
~Skodziarz
Sedan 1.5 70KM 51kW
Hamulce (wtedy nie dawno robione) świetne,jak na Fiata oczywiście,ale niemniej w normalnych ruchu miejskim wystarczające,sam układ jezdny,wymaga przyzwyczajenia,kierownicą można kręcić jedną ręką
~Mario125p
Sedan 1.5 70KM 51kW
Zawieszenie dość wygodne, a co najważniejsze odporne na stan polskich dróg. Jednak o pokonywaniu zakrętów z dużą szybkością można zapomnieć - przechyły niczym w autobusie miejskim IKARUS
~k.b
Sedan 1.5 70KM 51kW
mam 3 piora z tylu bo mi poprzedni pekl to teraz niedosc ze twardo to jeszcze tyl wysoko jazda cos jakby na hamulcu. na zakretach na oponach 165 kiepsko. ogolnie zamiekkie i jednoczesnie slabo tlumi
~Łukasz Świętochłowice
Sedan 1.3 60KM 44kW
naped tam gdzie powinien byc i za to ogromny plus dobrze sie prowadzi zawieszenie wrecz idealne na polskie drogi bardzo komfortowe do jazdy na naszych dziurawych drogach
~Wonzky
Sedan 1.5 70KM 51kW
Niestety uklad jezdny nie jest mocna strona tego auta. moglby byc troche sztywniejszy. Fiaty sa bardzo miekie niczym auta amerykanskie przez co na naszych "drogach" ciagle buja.