Ocena kierowcy - Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d

draxo@tlen.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1991
Fiat 126p
Biorąc pod uwagę rodowód konstrukcji i obwarowania materiałowe w czasie produkcji , samochodzik wypada naprawdę dobrze. Projektowany był jako pojazd przemieszczania się do pracy i zpowrotem, miejskie 2+2 (dwoje dorosłych i dwoje dzieci + zakupy ).Dziś taką konstrukcje ma ford ka. Ze swojej strony musze dodać że jeżeli się o maluszka dba to samochodzik nienastręcza żadnych kłopotów i spokojnie pełni swoją funkcje przemieszczania się z punktu A do B, jest ekonomiczny 5,5l/100km i nie zabija właściciela kosztami naprawy . W dodatku można dużo napraw wykonać samemu ze względu na prostą budowę i dostępność fachowej literatury i części zamiennych. Polecam jako pierwszy samochud po zdaniu prawajazdy.
Trwały do 160 tyś km, mój tyle wytrzymał.Później kupiłem następny.
Brak synchronizacji 1 biegu
Fotele nie trzymają na boki, wysoki człowiek raczej niech nie zasiada.
W zimie praktyczny brak ogrzewania.
Nie wiadomo gdzie schować kolana.
Bardzo żle wiciszona komora bagażnika i silnika , stuki bagażu słychać w kabinie
Biorąc pod uwagę koszty przeglądów i napraw to ekonomiczność doskonała
Ile za niego zapłacisz tyle dostaniesz a może nawet więcej. Nie czarujmy się ja swojego kupiłem za 900zł a zrobiłem nim już 60000km i jeszcze jeździ.
gdy się regularnie wymienia elementy podlegające zużyciu względem przebiegu np (szczęki, przeguby zabieraki gałki)..
jak się dba to wszystko gra
Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d