Ocena kierowcy - Fiat 500 II Hatchback 3d

Maksymilian, 4 lata temu
Silnik 1.3 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 2007
Fiat 500 II Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Samochód z zewnątrz śmiesznie małe , jednak przestrzenią w środku zaskakuje !
Inne : BRAK
Samochód zaskakuje na każdym kroku . Wydaje się bardzo damski z czym trudno się zgodzić bo jak dla mnie jest to auto UniSex . 500 - tka pełni u nas w rodzinie wiele robi ale jej główną rolą jest pokonywanie dużych przebiegów ( 4 tysiące miesięcznie )
Jestem nim zachwycony ! Silnik bardzo ekonomiczny ( nie ma się co dziwić Pięćsetka ma 3,5 metra i jest lekka więc to małe 75 konne stado tutaj w zupełności wystarcza . Czy do wyprzedania , jazdy autostradowej ( bez problemu 150 km/h ) , i przy tym bardzo znikome spalanie !
Do skrzyni biegów mam mieszane uczucia , bardzo fajnie zmienia biegi , każdy bieg wrzucamy z wyczuwalnym siłą i czujemy jaki mamy bieg , to co ja lubię , duży skok lewarka i jego idealna pozycja . Niestety na autostradzie przy 120 km/h mamy 3000 obr/min i to trochę dużo :(
Ciężko się tutaj spodziewać ideału , pięćsetka jest krótka ( 3,5 metra ) , wąska , i wysoka . Ja jednak jestem zadowolony , nie czuje problemu jednak średnio widzę ją na mniejszych kołach niż 14 - stkach ( ja mam 15 i jest idealnie ) . Warto pochwalić dodatkowe wspomaganie elektryczne CITY , ułatwia manewrowanie
Nie mam z nią żadnych problemów :D
Widoczność jest świetna , wysoka pozycja za kierownicą więc widzimy koniec maski , obracamy się do tyłu i widzimy wszędzie szyby , idealnie ! Wyższe osoby +185 cm bez problemu dosięgną reką z fotela kierowcy to tylnej szyby !
Wszystko na swoim miejscu , nic dodać nic ująć jednak nie wiem kto wymyślił gniazdo USB które powinno współpracować z aplikacją BLUE&ME ! Naprawdę to jest porażka , trzeba kupić aplikację za 75 złotych a następnie ulepszyć ją za 175 złotych ! Straciłem tylko 75 złotych , więcej było mi szkoda wyrzucać w błoto ! Nie wiem kto dokupił czujniki w salonie ale moja 500-tka ma czujniki parkowania które są moim zdaniem zupełnie nie potrzebne .
Samochód mały więc szybko się chłodzi/nagrzewa . Rzeczą którą muszę pochwalić to specialny nawiew na boczne przednie szyby ( miałem wiele samochodów i nigdzie tego nie spotkałem ) , świetne !
Tutaj muszę powiedzieć że jest bardzo dobrze , wcześniej miałem Volvo C30 2009 , z tyłu siedząc za osobą 1,85 nie było miejsca na nogi ( Volvo C30 ma 4,23 metra ! ) jednak siedząc w 500-tce za osobą 1,85 jest zdecydowanie lepiej . jednak w Volvo osoba powyżej 1,75 metra nie miała problemu żeby usiąść z tyłu jednak w 500-tce osoba 1,75 i wyżej z tyłu będzie miała problem wygodnie podróżować . Bagażnik idealny na weekend albo większe zakupy . Nie ma problemu z przewiezieniem 4 osób i pełnego bagażnika ! Tutaj jestem zachwycony !
Nie ma co tutaj wymagać za dużo , Pięćsetka nie jest autem na trasy . Powyżej 140 km/h robi się nie przyjemny szum . Jednak z tego co wiem to mało kto będzie jeździł 500-tką z takimi prędkościami :D
Samochód ma naprawdę znikome spalanie : 120 km/h - 4,5 90 km/h - 4,1 Miasto - +/- 5,0
Kupiłem za 14 tysięcy w wersji Sport z przebiegiem 110 tyś/km w stanie bardzo dobrym , jestem bardzo zadowolony
Świeca żarowa prosi się o wymianę ( koszt podobno 400 złotych ) Będę musiał kupić nowe opony wielosezonowe ( komplet nówek 650 złotych ! )
BRAK , ODPUKAĆ :D

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TD 75KM 55kW [l/100km]