Ocena kierowcy - Fiat 500 II Hatchback 3d

Maksymilian Wiatrowski, 3 lata temu
Silnik 1.3 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 2007
Fiat 500 II Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ogrom miejsca w środku jak na kompaktowe zewnętrzne rozmiary.
Silnik : Idealnie się spisuje w takim nadwoziu .
Inne : Szczerze przyznam że bardzo bałem się jakości wykonania fiata ( to mój pierwszy fiat ) jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wykonaniem auta .
Inne : Bez zastszerzeń cała reszta .
Samochód naprawdę świetny . Nie jest tylko mieszczuchem . Świetnie spisuje mi się na trasach ( około 4 tysiące miesięcznie głównie na trasach ) . Samochodem robię dosłownie wszystko mimo iż w rodzinie mamy większe auta ( Astra G , Hondy Civic VII VIII ) . Pięćsetka nadaje się do wszystkiego kiedy zdamy sobie sprawę ile nam daje a jakie są jej wady ( np. tylko 4 miejsca ) . Daje naprawdę wiele satysfakcji jest idealna . Dodam że zastanawiam się nad zmianą na nową Pięćsetkę 1.0 mHEV . Wszystkim polecam :) ( to moja druga recenzja Pięćsetki tym razem po roku użytowania )
Dla mnie ideał , jego 75 koni bardzo dobrze spisuje się w Pięćsetce . Spalanie bardzo niskie ( więcej w zakładce o spalaniu ) . Silnik ma jakieś 12 sekund do setki i to jest w zupełności wystarczające ( jest najszybsza ze wszystkich naszych aut ) a predkość autostradowa około 150/160 bez problemu ze spalaniem 5,5 litra .
Skrzynia biegów trochę ogranicza moim zdaniem Diesla 1.3 . Szkoda że ma tylko 5 Biegów ( rnie rozumiem podejścia Fiata gdyż do silnika 1.4 można było dobrać 6 biegów ) . Podoba mi się lokalizacja lewarka do zmiany biegów oraz jego delikatny opór . Dzieki temu że gałka jest blisko kierownicy nie rozprasza nas to podczas jazdy .
Jest okej , fizyki nie oszukasz . Czuć że Pięćsetka to niestety mieszczuch jednak to jedyny parametr który niezbyt spisuje mi się na trasie . Trochę zbyt podskakuje , a w mieście jest zbyt krótka i też każdą dziurę czujemy bardzo mocno . Jeśli ktoś chce kupować Pięćsetkę na feldze 14-stce lub 13-stce to odradzam bo tam Pięćsetka strasznie się prowadzi, jeszcze bardziej nas wybija i podskakuje ( mam 14-stki na zimówki , letnie 15-stki ) .
Rdza po 13 latach się nie pojawia . Auto miejskie więc jest parę wgniotek po poprzedniej właścicielce i parę moich ( mimo fabrycznych czujników :D ) . Żadnych zastrzeżeń :)
Pięćsetka nie ma martwych . Mam około 1,85 i bez problemu dotykam tylnej szyby . To chyba wystarczająco mówi o widoczności . Dodatkowo siedzimy bardzo wysoko jak na miejskie auto , ponadto mamy gigantyczne lusterka ( prawie jak w tirze ) widać wszystko . Tak naprawdę można używać jednego lewego lusterka bo dzieki krótkim nadwoziu i wielkiemu lusterku tam wszystko widać !
Wszystko blisko kierownicy . Jedyny problem to sterowanie z kierownicy bo bardzo dziwnie usytuowane są te przyciski , za każdym razem się mylę bo inne się klikają . Poza tym bardzo fajnie , centralny zamek ,, ukryty " w klamce kierowcy . Chwile trzeba sie zastanowić jak włączyć klimę jeśli ktoś nigdy nie jeździł Fiatem .
Małe nadwozie wszędzie jest zaletą . Klima dopóki jest nabita :D spisuje się świetnie ! Bardzo wydajne jest także ogrzewanie , na plus wiele wylotów powietrza nie to co np. w Up'ie! Bez zastrzeżeń !
Patrząc na to autko zzewnątrz ( przypominam 3,56 metra dla porównania Corsa C 3,82 metra ) . Bez problemu osoba która ma 2 metry usiądzie sprzodu ale za nią już napewno nikt ! Jednak jeśli kierowca ma koło 1,85 to z tyłu bez problemu osoba która ma 1,70 usiądzie . Dlaczego nie więcej , troche brakuje miejsca na głowe w drugim rzędzie . Bagażnik ze spokojem tak jak wspominałem na weekend dla Trzech osób , przeprowadzkę czy nawet wożenie paszy dla babci :D
Fizyki nie da się oszukać . Do prędkości 120 km/h jest w miarę komfortowo . Póżniej nie dość że jest powyżej 4000 obrotów na minutę to na dodatek zero aerodynamiki robi swoje .
Spalanie powiedziałbym że jest żadne . Ceny części niskie i szeroko dostępne . Bez problemu do zdobycia nawet jakieś rzadsze drobiazgi.
Za Pięćsetkę we wrześniu 2019 dałem 13,500 zł w wersji Sport i przebiegiem 111 tysięcy . Wydaje mi się że to świetna opcja .
Czyszczenie Filtra EGR , wymiana obu klamek ( złośliwi sąsiedzi )
Odpukać nic więcej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TD 75KM 55kW [l/100km]