Ocena kierowcy - Fiat 500 II Seria 1

rutic, ponad rok temu
Rok produkcji 2011
Fiat 500 II Seria 1 1.4 100KM 74kW od 2011 - Oceń swoje auto
Inne : Przyjemność z jazdy po mieście. Chętnie pożyczam od żony gdy mam załatwienia w centrum miasta.
Karoseria : Ładnie się prezentuje jak na 11 letnie autko. Design nie zestarzał się.
Karoseria : Rysujący się lakier
Fajne i ładne miejskie autko. Marzenie mojej żony od zawsze. Sprawdza się jako drugie auto w rodzinie. Wadą jest stosunkowo. duży promień skrętu, w poliftach podobno to podprawiono.
Dynamika OK, 100 KM w takim małym aucie jest wystarczające. Po włączeniu trybu Sport wielu się zdziwiło na światłach. Trochę głośny, w mieście pali jak smok.
Skrzynia zautomatyzowana Dualogic - szału nie ma. Trochę przeciąga biegi i wolno je zmienia. Zawsze można przełączać je ręcznie. Nie jest to DSG. W naszym przypadku żona wymarzyła sobie 500 i automat, Ja chciałem zadbane autko krajowe wiec nie było innego wyboru. Póki co nie psuje się.
Trochę sztywny ale do miasta OK. Na trasie źle się tym autkiem jeździ ale to bardzie kwestia rozmiarów. Na autostradzie trochę nerwowo.
Ładny i podoba się żonie. Niestety słaba jakość lakieru, bardzo łatwo się rysuje ale to przypadłość większości współczesnych aut.
Małe autko, wysoko się siedzi jest dobrze. Spore lusterka.
Nie ma większych problemów. Przyzwyczajenia wymagają przyciski od otwierania szyb koło skrzyni biegów. Komputer dziwnie pokazuje zasięg - nie można na nim polegać.
Klima automatyczna bez zarzutu. Dodatkowo okno dachowe i jest dobrze
Z przodu dla dwóch osób wystarczająco. Z tylu jeździ 5 latek i nie narzeka. Dla dorosłej osoby tył za ciasny.
Jak na takie małe autko nie jest źle aczkolwiek silnik w tej sesji jest trochę głośny.
Części nie sa drogie. Niestety silnik w mieście żłopie paliwo jak smok. Przy jeździe miejskiej bez wielkich korków ok 8L/100 km
Jak na takie małe autko było dość drogo. Ładnych półautomatów jest mało i są dyżur droższe od manuali
Uszkodzona wiązka w tylnej klapie, poziomowanie ksenonów
Póki co tylko rzeczy eksploatacyjne: tarcze, klocki, amortyzatory, przeguby. Nie jest źle.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 100KM 74kW [l/100km]

8,3