Lista ocen Fiat 500L Hatchback 5d (8) - Ergonomia

~bouvierek
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Tu mi się nie podoba. Kierownicę można ustawiać góra/dół i do siebie i od siebie, ale konia z rzędem temu kto ustawi ją wygodnie i koło kierownicy nie będzie zasłaniało obrotomierza i szybkościomierza. Chyba, że podniesiemy kierownicę prawie nad głowę. Dziwię się jak można było do tego dopuścić. Włącznik wycieraczek dla mnie nietypowy, ale może się przyzwyczaję - w końcu jeżdżę tym autkiem od niedawna. Różne przełączniki przy radiu (samo radio...
~Rumek
Hatchback 5d 1.6 MultiJet 105KM 77kW
Przednia część auta, schowki, przesuwanie tylnej kanapy, dwudzielny bagażnik, pozycja za kierownicą, samo koło kierownicy, dostęp do przełączników - świetnie. Bagażnik mieści duży złożony wózek. Ale: przednie fotele mają trochę za krótkie siedziska, tylne za niskie zagłówki!!! Trudno ustawić kierownicę tak, żeby było widać wszystkie zegary.
~Mariusz
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Wygode fotele, masa miejsca w bagażniku, regulowane oparcie tylnych siedzeń i wszystko na widoku kierowcy (radio, nawiewy, schowki) sprawiają, że łatwo o wygodę i bezpieczeństwo nawet w dużym zamieszaniu.
~Bogdan
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Wszystko jest pod ręką i jest mniej więcej w takim miejscu, w jakim było w Fiatach, którymi jeździłem poprzednio. Nie musiałem praktycznie zaglądać do instrukcji.
~pejo
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Okropna i wielka kwadratowa kierownica zasłania zegary praktycznie w każdej pozycji. Pozycja za kierownicą mocno \"dostawcza\", rozmieszczenie przełączników takie sobie.
~GAJOS
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
wszystko w normie, fajne radio, dobra skórzana kierownica- choć zasłania zegary i nie da się jej inaczej ustawić, fotele trochę za wąskie
~Przemysław Gola
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
W bagażniku nie ma progu, więc np. walizki nie trzeba najpierw podnieść, żeby ją wyjąć.
~Kuba
Hatchback 5d 0.9 TwinAir 8V 105KM 77kW