Ocena kierowcy - Fiat Albea I

Silnik 1.6 i 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Albea I 1.6 i 16V 103KM 76kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Przestrzeń wewnętrzna. Wysokie zawieszenie uodparnia na niedogodności naszych dróg.
Silnik : Jak podają źródła motoryzacyjne: co 25-35 tys. km trzeba sprawdzać czy nie zsunał się pasek rozrządu, który zaleca się wymieniać (całość) co 60-70 tys.km - to chyba marna jakość lub wada konstrukcyjna.
Zawieszenie : Wydaje się, że po 5,5 roku eksploatacji, przy przebiegu ok.95 tys.km wymiana obu przednich wahaczy z powodu wyrobienia się otworów- to stanowczo za wcześnie.
Układ elektryczny : Nagły zanik napięcia łądowania świadczy o jakiejś wadzie elektroniki.
Generalnie samochód mi odpowiada: gabaryty wewnętrzne i zewnętrzne, wielkość bagażnika, pojemność silnika (1,6 l) i wyposażenie (mam maksymalne),ale "sypanie się" po przebiegu 90 tys.km na zasadzie "prawa serii"- to świadczy chyba o nienajwyższej jakości materiałach i denerwuje.
Denerwujące zmiany szybkości obrotów na biegu jałowym/ postoju - od 600 do 1200.Świadczy to szybkim, przedwczesnym zużyciu t.zw. silniczka krokowego.
Do tej pory bez problemów.
Nie mam zastrzeżeń, ale pewnie dlatego, że mam klimatyzację.
Dużo miejsca.
Za wysokie zużycie: 6,5 (wyjątkowo)-7,5 l/100 km trasa, 8,3 - 9,6, a nawet powyżej 11 l/100 km (zimą) w mnieście.
W zasadzie j.w.
W okresie gwarancji konieczność wymiany różnych drobiazgów: od poszycia oparcia fotela kierowcy po radio (II krotnie)
W 5 i 6 roku użytkowania zaczyna być "skarbonką bez odzysku", jak nie zawieszenie, to ponownie rozrząd, a w końcu b. poważna awaria w trasie (po przeglądzie): brak ładowania i pożar katalizatora ze spaleniem gumowej osłony przegubu lewej półosi-auto unieruchomione, transport lawetą.

Usterki Fiat Albea I

Fiat Albea I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu