Lista ocen Fiat Albea II (43) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
W salonie źle zdjęto folię z tylnego fotel i przez to kanapa nie chciłą się złożyć. "Naprawiono" od ręki, co mie niezo zirytowało bo właśnie chciałem przejżeć w ASO prasę a oni mówią, że już gotowe. No ale co tam, zabrałem troche prasy do domu :) Nieco drażniła wentylacja. Przedmuchano ja i jest OK. Drażni mnie tez skrzypienie plastików a konkretnie pokrywy poduszki pasażera i pokrywy schowka. Mam nadzieje, że trochę WD40 załatwi sprawę....
~Adam
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Zakupiłem Fiata z 2 ręki , auto miało 56000 i rok produkcji grudzień 2007. Silnik nie jest zbyt wysilony , pamiętajmy , że to budżetowe auto, ma jechać do przodu nie ścigać się , mimo to auto nie jest zawalidrogą na autobanie , potrafi przyspieszać przy wyprzedzaniu, dziwią mnie wpisy osób , którym ta moc nie wystarcza, polskie drogi nie sprzyjają dużym prędkością , a spokojna jazda skutkuje spalaniem na poziomie 5l/100km
~trynit trynit@wp.eu
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
jak zawsze trafią się jakieś drobiazgi. Bagażnik trzeba było z dość dużą siłą zamykać ale po regulacji w ASO zamyka się delikatnie. Skrzypi mi coś na desce, a może coś z prawej strony (schowek lub poduszka) Ale nie mogę wymagać żeby auto za 30500 (z 3 wersji w salonie wybrałem środkową czyli bez klimy) było jak PORSCHE. Jest ok.
~wupe44@wp.pl
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
trochę skrzypiały różne dekielki na desce rozdzielczej, ale powtykałem w szparki małe kawałeczki korka (grubości ok 1 mm) i ustąpiło; cykl przerywany wycieracek jest za szybki, przydałby się jakiś regulator czasu przerywania (np. jak w PF126p)
~winrych
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Auto bez zarzutu. Żarówki często się przepalały, ale odkąd najpierw wyłączam światła, potem silnik-przestały (wymianę żarówek liczy się w sekundach-bardzo łatwy dostęp). Przy 50 tys wymieniłem tłumik z wydechem.
~marek1970
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
detale pt; poduszka silnika itp tragedia najgoisze co mnie spotkalo to wystrzelenie poduszki powietrzej podczas jazdy i to po tym jak miesiac wczesniej byl na przegladzie na serwisie
~Bodzo
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Skrzypiący kokpit,konkretnie pokrywa poduszki pasażera,to jest jednak tylko twardy plastik.Serwis nie usunął tej wady ale wystarczy co parę miesięcy posmarowac łączenia i jest ok.
~Garfield
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Wycieki oleju pod pokrywą zaworów, czego te cudaki w serwisie Fiata tam nie robili a poci się dalej i w tym samym miejscu. Ale nie jest to jakoś uciążliwe. Wycieki są minimalne.
~JAREK
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
nie wiem za krótko jeżdżę, ktoś usiłował mi ukraść kołpaki i odkręcił trochę koło myślałem iż to zawieszenie ale w ASO od razu wiedzieli co jest grane, polecam specjalne śruby na koła
~rob
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Parę razy psiknąłem smarem na pedał sprzęgła bo popiskiwał. Koszt 0 zł . Dotąd wymieniłem też po jednej przedniej żarówce.