Lista ocen Fiat Albea II (32) - Ergonomia

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojciech N.
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Szkoda że dla lewej nogi nie ma spocznika dla oparcia stopy, np. takiego jaki jest w Polonezie Caro plus. Na takim prostym urządzeniu noga lepiej odpoczywa niż na krzywym nadkolu w miejscu niby do tego przeznaczony, zaznaczonym wzmocnieniem tapicerki. Taki spocznik to niby drobiazg, ale drobiazg wygodny.....Spełniałby też czynnik zwiększający bezpieczeństwo. Wszak niezmęczony kierowca, to bezpieczniejszy kierowca. Nie za szczęśliwe jest...
~fix
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Prawie doskonale. Zmieniłbym oznaczenie okrągłych pokręteł (nadmuchu, obiegu powietrza) bo są tak oznaczone że trzeba się nachylić żeby zobaczyć te oznaczenia. Ponadto denerwuje mnie gładki pas biegnący przez środek kokpitu - w słoneczny dzień odbija się w szybie). Poza tym nic dodać nic ująć.
~Ochrona
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Wszystko pod ręką , plastiki nie skrzypią po za schowkiem ktory juz ledwo sie trzyma. fotele po 180tyś. zaczeły nadawac sie do wymiany bo juz były powycierane boki gąbka wychodziła...i tak coraz gorzej teraz juz wsiadajać wpada sie w fotel.. wystają metale konstrukcji...
~Garfield
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Wszystko mam pod ręką, obsługa urządzeń jest intuicyjna, duży + za czytelne i duże przyciski. Zawiasy nie wnikają do bagażnika. Szeroko otwierają się drzwi więc łatwo jest wsiąść osobie np. starszej. Wygodne fotele o profilu pseudo kubełkowym (dobre trzymanie boczne)
~Piotrek
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Jest dobrze. Spokojnie sięgam do wszytskiego. Żona narzeka jednak, że nie ma miejsca na torebkę! I ma rację, bo schowek jest na to za mały a gdzie indziej miejsca nie ma. Pozostaje stawiać torebkę w nogach, co nie jest fajne i źle wygląda. Nowa torebka nie pomogła :(
~heniek100
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
W zasadzie wszystko jest tam gdzie trzeba. Tylko mnie osobiście trochę denerwują pokrętła od wentylacji -są za nisko i nie widać oznaczeń które są na dole pod pokrętłem, może to wina przyzwyczajenia do poprzedniego samochodu gdzie te pokrętła były na górze
~winrych
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Auto jest przestronne, obsługa jest prosta, moja wersja posiadała rozbudowany komputer pokładowy. Dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Bagażnik jest duży i ustawny, zawsze można rozłożyć oparcia tylnej kanapy.
~Wojtek
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Rozmieszczenie wskaźników i włączników dobre. Kontrolki wyraźne i zrozumiałe. Dźwigienki do klapy bagażnika i paliwa świetne. Jedynie tasiemki do opuszczania oparcia tylnego siedzenia trochę prymitywne.
~bogdan
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
własciwie mięzy 4 a 5 - trochę ciężkawo włącza się kierunkowskazy czy wycieraczki (duży opór , nie da się "leciutko, jednym palcem...")
~nastep@interia.pl
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Wprawdzie popielniczka za nisko i odrywa oczy od drogi, ale po cholere w aucie palic, to moze byc czasem powazne zagrozenie!