Ocena kierowcy - Fiat Barchetta I

Prince88, 14 lat temu
Silnik 1.8 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 1998
Fiat Barchetta I 1.8 16V 131KM 96kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Fascynuje mnie głośny szmaciany dach...
Silnik : Porażka. Wadliwa sprawa zwana zmiennymi fazami rozrządu.
Nie polecam nawet wrogowi. Szkoda czasu i kasy. Pisze to dla waszego dobra. Jeżeli przynajmniej 1 osoba nie da się naciągnąć na ten gnój to sukces. Co z tego ze jest ładny? Nie nadaje się do jazdy na codzień bo się psuje. Nikt nie potrzebuje ladnej budy dla psa tylko dobrego niezawodnego auta ktorym barchetta nie jest.
Silnik pracuje ładnie do momentu aż się nie zepsuje. Przyśpieszenie dobre. Elastyczny też jest. Szkoda tylko że jak pójdzie wariator to chodzi jak traktor.
Biegi jakoś dawałem rade zmieniać. Większych problemów nie było. Wsteczny czasem wchodził w drugim podejściu.
Na zawieszeniu Punto. Tragedia... Niby się trzyma drogi ale traci na komforcie. Wtedy wszysko w nim podskakuje na tych małych tandetnych amorkach które ani troche nie nadają się na polskie drogi.
Tu jest naprawde źle.Do tyłu liczysz tylko na małe lustereczka. W zasadzie możesz obrócić głowe i jest ok. Ze złożonym dachem nie widzisz świateł na skrzyżowaniu.chyba że staniesz 10m przed nimi. na boki też nie wesoło. Słupki zasłaniają.
Zagospodarowanie wnętrza idealne dla krasnali ogrodowych.
Daje rade.
Nie daj boże żeby ktoś kto ma powyżej 188 próbował się w nim montować. Mam 191cm. Podpierałem głową dach gdy był zamknięty przy max odsuniętym fotelu kierowcy. Pasażerowi można pozazdrościć bo nie ma przynajmniej tej kierownicy przed sobą.
Z dachem i bez różnica nie zauważalna. Od 80km/h lepiej nie próbować wchodzić z kimś w dyskusje bo może dojść do nieporozumień kiedy nie slyszy jeden drugiego....
Nie dałem bardzo zle tylko dlatego że spalanie przyzwoite. W końcu jeżdziłem nim w krótkie trasy bo mam blisko mechanika. Części może i nie takie drogie. Przy kupowaniu na kilogramy powinny być większe rabaty.
Tani zakup drogie utrzymanie.
Wszystko sie psuje nie ma wyjątków. Przyciski podnoszenia szyb. podnosnik anteny sie zacina. żarówki się przepalają o ile akurat będzie styk. bo czasem halogeny we mgle gasły.... Przez ten czas kiedy posiadałem ją nie zepsuł mi się tylko korek wlewu paliwa. Jest niezawodny.
Padł silnik.Nie od paliwa. Nie od sportowej jazdy. Nie miał olbrzymiego przebiegu pomniejszanego 5 razy. Na pewno wykluczam też kwaśne deszcze. Po prostu jest beznadziejny silnik. Ciągle zrywały się gwinty w silniku. A przecież non stop trzeba było go rozkręcać. Poszedł wariator i doszło do rewolucji zaworowej kiedy to zawory walą z impetem w tłoki....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 131KM 96kW [l/100km]

9,2