Ocena kierowcy - Fiat Barchetta I

Małgosia (malgosia@barchetta.pl), 17 lat temu
Silnik 1.8 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 2000
Fiat Barchetta I 1.8 16V 131KM 96kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Inne : układ wydechowy pięknie rdzewieje
Silnik : wariator
Bolączka tego motoru to wariator, nawet gdy nadaje się jeszcze do pracy zaczyna terkotać jak diesel... średnio przyjemny drobiazg, ale generalnie zmienne fazy rozrządu zapewniają bardzo równe rozłożenie mocy po obrotach.. auto jest bardzo żwawe.
Krótkie, konkretne przełożenie, to lubię.
Wspaniale rozłożony środek ciężkości sprawia, że po zakrętach auto idzie jak po szynach. Auto jest dość twarde i sztywne, ale o to właśnie tutaj chodzi.
Myślę, że jak na tak nisko osadzoną pozycję kierowcy jest na prawdę dobrze.. maska jest dość długa, więc to kwestia wyczucia i przyzwyczajenia się, tył jest dość krótki w porównaniu z innymi samochodami, więc mimo szybki w miękkim dachu przez którą nie widać może idealnie, to jednak ja osobiście nie mam problemów z wpasowaniem się w nie za duże miejsca parkingowe.
Jest to roadster a nie samochód użytkowy, ale mimo wszystko uważam, że wszystko jest dość fajnie rozplanowane i wygodne.
Nagrzewnica (a może i dwie, bo natknęłam się na pogłoski, ze Barca posiada dwie nagrzewnice) działa wyśmienicie, szybko zaczyna dmuchać ciepluśkim powietrzem. Wentylacja - idealnie, bo to cabrio :D jesli jest Ci gorąco, poprostu złóż dach :D
Wydaje mi się, że miejsca dla kierowcy i pasażera jest wystarczająco dużo jak na roadsterek
O czym mowa :) Przy brezentowym dachu chyba nie możemy mówić wogóle o jakims wyjątkowym wyciszeniu :D
O ile na trasie moja Barca pali wysmienicie (max 8 l/100km nawet przy dociskaniu do 200km/h) to w mieście jest troszkę gorzej :D ale kto się tym przejmuje - stać Cię na Barcę? stać Cię na jej tankowanie w mieście (u mnie max 14,5 l/100km przy nie zbyt dostojnej jeździe ;-) ) Do tanich również nie morzemy zaliczyć kosztów napraw.. auto dośc nietypowe, więc ceny nowych i oryginalnych części są "razy sufit". Jest niewiele zamienników, ale ja osobiście wole dołożyć parę zł i mieć oryginalne części. Jeśli już masz taki samochód, to płać i płacz :) ale pamiętaj - kupiłeś go sercem i on po solidnych naprawach odwdzięczy Ci się w dwójnasób.
Mimo że to Fiat - jest na prawdę nieźle wykonany.
Drogie oryginalne części.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 131KM 96kW [l/100km]