Lista ocen Fiat Brava (507) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 729 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dt
Hatchback 5d 1.4 12V 80KM 59kW
Komfort jak na nasze drogi przeciętny, szybkie łuki powodują podsterowność, ale przyczyna wiadoma - wąskie opony (165x65), silnik z przodu no i nie jest to przecież auto sportowe:) Przyjemnie się go prowadzi, co do tego nie ma zastrzeżeń. Ale jeśli kupujesz, to koniecznie wersję inną niż S- w tej nie ma nawet wspomagania, co na parkingu jest gorsze niż siłownia:(
~Zydanet83
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Tu niestety moja ocena jest surowa. Co prawda Brawe prowadzi się łatwo i bez problemowo ... Ale ich zawieszenie nie je jest na polskie drogi.Co prawda jest delikatne i jak jest nowe to wręcz jeździ się super...Ale po roku to o boże... Trzeba się przygotować na częste prace z zawieszeniem , a części nie są tanie , robocizna też nie należy do najtańszych
~Junior
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Tutej mamy dwa oblicza Fiata. Bardzo dobrze trzyma się na zakrętach, ponieważ jest nisko zawieszony (uwaga na krawęzniki). Minusem jest twardość zawieszenia, gdzie czuć każdą polską dziurę. Drgania przenoszą się na cały samochód dlatego czuć z tego powodu duży dyskomfort. Jak wjedziemy na wyremontowany odcinek drogi - poezja prowadzenia.
~footrzak
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Delikanty, nie nadaje się do skakania i sportowej jazdy. Dobrze tłumi i wybiera nierówności pod warunkiem, że wszystko jest sprawne. Po 10 tkm od kupna (zawieszenie było w b.dobry stanie, chciaż nie wiem ile czasu wcześniej wymieiane), połowa elementów kwalifikowała się do wymiany ale jest to zasługa jazdy po naszych drogach (schodach).
~Ra.V
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
OOOOOOOO!!!!!To jedna z najwiekszych zalet tego autka!!!Zawieszenie od fiata Coupe i mala wysokosc w polaczeniu z duza szerokoscia nadwozia robia swoje!!!Bardzo przyjemnie:)))Niby twarde ale dziury jakos w magiczny sposob nie sa odczuwalne!!150 w zakrecie na seryjnych oponkach i trzyma sie nadal!!!!Ale jak ktos chce to i przy 60 da sie plynnie zarzucac:))
~Tomek_LDZ
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Auto idealne do jazdy po mieście. Wspomaganie znakomite można kręcić kierownicą jednym paluszkiem. Zawieszenie póki co ok pomimo tego, że miasto Łódź raczej do dziurawych należy. Jeżeli odczuję jakieś luzy czy stukanie to wymieniam na nowe - cena za amorki jest śmiesznie niska + naprawa u zaznajomionego mechanika.
~romano76
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
hmm..z jednej strony ok. dobrze się prowadzi,zakręty łyka bez problemów, kosztem jednak komfortu jazdy po nierównościach i dziurach,dla mnie zbyt twardy ale idzie się przyzwyczaić.zadziwiła mnie natomiast trwałość zawieszenia wbrew wielu opiniom,80000km przez 4lata i zero problemów!wspomaganie świetne
~Damian: Dudi77@dit.pl
Hatchback 5d 1.9 TD 100KM 74kW
Uwazam, ze calkiem niezle, natomiast majac wspomaganie trzeba byc bardzo ostroznym, bo auto staje sie nadsterowne, szczegolnie przy szybszej jezdzie (wspomaganie niestety nie jest takie jak w Skodzie, tzn. dziala wtedy kiedy kola maja opor, a w pozoistalych sytuacjach sie wylacza lub slabnie).
~fqjcior
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Czasem mam wrażenie, że słabo trzyma się drogi (szczególnie na zakrętach, gdy jadę sam, a nie pokonuje ich z dużą prędkością...). Być może czas na wymianę amortyzatorów. Generalnie zawieszenie jest twarde i zbytnio odczuwa się nierówności drogi. To moim zdaniem jedna z największych wad tego auta.
~foxavier@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Może się wydawać że jest za miękkie i dlatego buja ale tak naprawdę to jest za twarde a samochód jest za lekki i za krótki tak więc na wybojach czy przejazdach kolejowych poprostu nim rzuca. Na równej drodze trzyma się jak marzenie a świetnie dopasowane wspomaganie sprawia że aż pragnie się nim jeździć.