Ocena kierowcy - Fiat Brava

Silnik 1.2 16V 80 82KM 60kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Brava 1.2 16V 80 82KM 60kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik jest fenomenalny jak na 1.2 zachecam do sprobowania i porownania z 1.6 (103km) roznica jest mala w osiagach ale w spalaniu juz zauwazalna. a silnik 1.4 12v pozostawie bez komentarza (a znam go poniezwaz moj sasiad byl nieszczesliwym posiadaczem takowej)
Zawieszenie : wahacze ida bardzo czesto, ale to normalne szczegolnie z prawej strony z przodu. :)
Inne : Przepustnica sie zaciela :)
jak juz pisalem obie Bravy sa u mnie od nowosci jedna jest orginalna wloska druga montowana w polsce ale nie widac zadnej rooznicy w jakosci. chociaz polska ma gorzej wyciszone drzwi. bardzo dobry samochod w caloksztalcie znajomi bardziej narzekaja na VW i BmW niz ja na moje fiaty. Ja jestem mlodym kierowca wiec nie oszczedzam bravy mimo tego wiem ze mnie nie zawiedzie
U mnie w rodzinie sa dwie Bravy z tym silnikiem, jedna na benz(101tys) druga na gazie (160tys) i bez sekwencji co ciekawe obie byly kupione nowe. Silniczek jest zakskakujaco mocny Seat Corboba 1.4 16v nie ma szans! :)
w tej z mniejszym przebiegiem ciezko wchodzi 2 bieg ale poza tym skrzynia wykorzystuje w pelni moc silnika
Na zakretach bardzo dobrze sie trzyma drogi jesli jest ono w pelni sprawne. Wspomaganie bardzo dobre
narzekam jak kazdy na widocznosc do tylu
bardzo latwa obsluga, i wszystko na miejscu chociaz rok mi zajela nauka wlaczania spryskiwaczy tylnej szyby hehe. Radio slabe aczkolwiek po wymianie glosnikow na mocniejsze gra sporo ladniej A ergonomia lepsza niz np oplu Vectrze B
szybko sie nagrzewa, przy -15 stopniach po przejechaniu 5km wieje juz cieplem :)
Jak na tej wielkosci auto jest doskonale. chociaz z tylu przy komplecie pasazerow troszke ciasno
przy wiekszych predkosciach silnik jest troche nieznoscy ale wystarczy wlaczyc fajna muzyczke i po problemie
Tutaj podam spalenie mojej mamy ktora jezdzi na benzynie: srednie 6.2 Maksymalne miasto trasa 7.2 minimalne 5.6 Ponizej spalanie zagazowanej ktora jezdze glownie ja czyt mniej ekonomicznie
cena jakosc jest wzorowa, popularnosc bravy jest tak mala poniewaz istnieje stereotym ktory kazdy znamy. prosze sobie porownac cene bravy z rocznika np 99 i astry z tego samego. a potem poczytac tutaj zamieszczone opinie/ z przyejemnoscia udziele informacji poniezaz wiem o Bravach wszystko i jestem obiektywny!
na poczatku uzytkowania problemy z komp aut ssanie za pozno sie wylaczalo, klamki, radio raz zawiodlo ale serwis wymienil podrzewanie tylnej szyby I NAjwiekszy bol kazdej bravy schodzaca czarna farba z mocowan lusterek poniewaz sa aluminiowe ciezko jest je potem pomalowac a nie malowane psuja wyglad auta
raz tylko zaciela mi sie przepustnica i silnik utrzymywal caly czas maksymalne obroty co raczej uniemozliwialo dalsza jazde. mechanik ja przeczyscil i zal nowa sprezyne i wszystko gra koszt 100zl

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V 80 82KM 60kW [l/100km]

9,1