Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

Marcin, 13 lat temu
Rok produkcji 1996
Fiat Bravo I 1.4 75KM 55kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Świetnie sie spisuje przy wyprzedzaniu,dobre przeniesienie napędu.
Silnik : Silnik lubi się pocić,może to wina uszczelek?..
Inne : Parujące szyby
Za nie duże pieniądze można mieć super auto.Ba,nawet utytuowane,bo przecież zdobyło samochód roku w europie 1996;)) a do tego świetny wygląd auta nawet przy dzisiejszych samochodach nie odstaje zbytnio na drogach;) Polecam ten samochód.
Silnik oceniam na 4.Pracuje równo i dosyć cicho.Chociaż w zime lubi sobie samemu podnieść czasami obroty żeby sie podgrzać(oczywiście nie bez przesady,mowa tu o ok.0,5tyś obrotów),ale to tylko na luzie zanim ruszy w droge.Poza tym silnik lubi sie pocić i spalić kapke oleju przy dosyć zimnych dniach.Jeśli chodzi o silnik 1.4 75KM to do tego auta polecam nieco mocniejszy,bo dobrze mieć troche luzu pod pedałem gazu w zapasie.
Po pierwszym połroczu użytkowania skrzynia siadła i auto nie było w stanie ruszyć.Była to jak dotąd jedna poważna naprawa,która wyniosła mnie 1000zl(dla jednych mało dla innych sporo).Dosyć krótkie przełożenia przy 1 i 2 biegu.W korkach trzeba sie namachać.Czasami trzeba powoli wrzucać \"1\" bo bywa że nie chce wejść;) aha no i przydałby się 6 bieg,przy długich trasach byłby bezcenny.
Wspaniale trzyma sie drogi,to fakt.Po zmianie na szersze opony (195/55) jazda to sama przyjemność.Zakręty przy większych prędkościach nie są uciążliwe,bo nie leżymy na drzwiach bądz na fotelu pasażera.Fotele dobrze trzymają a auto nie przechyla się na boki.Układ jezdny to zapewne jeden z atutów tych aut.
Jeżeli chodzi o widocznośc to mogłoby być lepiej.Dosyć szerokie słupki zasłaniają nieco widoczność,czasem trzeba się wychylić i samemu spojrzeć przy zmianie pasa,zaś przednie słupki mogą zasłaniać pobocze bądz ruszających na pasach pieszych;)
wszystko co potrzebne mamy w zasięgu ręki.nie jest to auto luksusowe więc nie ma co wydziwiać;)
jedynym minusem jest ciągla zmiana kierunku nawiewu,w zime lu w deszcze co chwila trzeba przełączać nawiew a to na szybe a to na boczne szyby,bo jak nie jedno paruje to drugie.Gdyby istniała możliwość nawiewu na obie te partie na raz nie byłoby problemu.Tylna szyba bez problemu,włączamy ogrzewanie i po krótkiej chwili para znika,a zalegający na szybie lód po kilkunastu minutach również kapituluje.Ogólnie nie trzeba długo czekać by z nawiewu poleciało ciepłe powietrze,dosyc szybko się nagrzewa.
Doskanale-to ocena w sam raz;) i z przodu i z tyłu mamy wiele miejsca.Oczywiście mówiąc o tyle mam na myśli podróżujące tam 2 osoby;) Nawet w zime kiedy mamy na sobie mase ubrań nie czujemy sie jak w konserwie,lecz swobodnie poruszamy sie bez wzdychania i szarpania za pasy;)
Jeśli chodzi o moje 15 letnie bravo,to jest przeciętnie.Nie wiem jak w młodszych modelach,ale w moim plastiki lubią skrzypić przy wiekszych nierównościach na drodze,w schowku odzywają się szpargały,a listwa ochronna w szyberdachu wystukuje w rytm muzyki;) ale to tylko jadąc po dziurwaej drodze.Jeśli chodzi o odgłosy z silnika nie są zbyt uciążliwe,a przy mocniejszym depnięciu w pedał gazu słyszymy zamierzany efekt;))
Biorąc wszystkie pod uwagę wszystkie aspekty,ekonomike auta oceniam na 4.Oczywiście nieco uciążliwe jest spalanie,średnio 10L gazu na 100km.Natomiast części nie są jakoś strasznie drogie,zamienniki w dobrej cenie i jakości i są ogólnie dostępne.Według mnie jedynie to spalanie jest mankamentem,bo przy takim silniku i takiej masie auta powinno być troche niższe.Polecam gaz.
Jednym słowem,dobra jakość za nie duże pieniądze.
Jeśli chodzi o drobiazgi to jedynie normalne rzeczy t.j. wymiana żarówek,bezpieczników,klocków,świec,filtrów.Jak w każdym aucie.Drone usterki nie pojawiają się tu jakoś często.Wszystko zależy od eksploatacji naszego samochodu.
Przez dwa lata tylko skrzynia mi padła.Po pierwych 3miesiącach użytkowania,lecz nie wiem czy to z mojej winy czy poprostu była słaba odkąd zakupiłem auto.Naprawa 1000zl.Miałem do wyboru kupić używaną za ok 700zl lub nowe częsci do mojej.Zakupiłem nowe i wiem że mam spokój,bo wiadomo co by sie kupiło,jeśli chodzi o używaną?..

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

9,7