Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

JBL, 14 lat temu
Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Fiat Bravo I 1.9 TD 75KM 55kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Polecam samochód. Pozytywy to przede wszystkim zawieszenie i wygada wenątrz.
auto zakupiłem na początku biezacego roku, praca silnika według mnie od początku była nierówna, po jakimś czasie okazało się, że mam dośc poważną awarię silnik (pęknięta głowica), naprawa kosztowała mnie dość sporo, ale po remoncie silnika, można by powiedzięc,że kapitalnym silnika naprawdę dobrze kręci, bez najmniejszych zarzutów. Ogólne wrażnenie odnośnie silnika popsuła mi awaria, choć jestem przekonany, że była to wada ukryta przez sprzedającego., ale takie są uroki kupna używanego samochodu.
Według mnie bardzo dobra, szybkie przełożenia. Dość precyzyjna, mozna pwoiedzieć, że dopasowana dla tego auta.
Dla mnie ok. twarde zawieszenie (kwestia gustu) bardzo dobrze trzyma się drogi.
Widoczność jak to w tej klasie. Bez rewelacji, ale przy tak małych gabarytach auta, wada w małej tylnej szyby zanika. Ogólnie jest ok.
Jak na auto 11 letnie wszytko ok. Krótko wszystko na swoim miejscu. Bravo to jeden z tych modeli Fiata, które chwali się za rozwiązania we wnętrzu.
Przeciętnie. W zimę szyby bardzo szybko parują, ale sytuacja jest do opanowania.
Poruszam się tym autem przede wszystki jako kierowca. Miejsca mam pod dostatakiem, pasazerowie też nie narzekają, nawet wyrazają zdziwienie. Chociaż podróżw 5 osób nie polecaam, 3 osoby dorosłe na tylnej kanapie mają ciężko. Auto przenzaczone dla 4 osób!!
jakie wyciszenie? Jest to diesel strszej technologii. moja ocena to 4 obiektywnie powinna być niższa, ale mi praca tego silnika nie przeszkadza.
Zużycie paliwa miasto 7l, trasa 6l, mieszana 6,5l. Cena wymiany głowicy,uszczelki pod głowicą,świec żarowych i jeszcze kilku elementów to 2050zł. Koszt spory, ale warto było wyremontować silnik. Odnośnie zuzyciaspodziewałem się odrobinę mniejszego.
wymiana klamek zewnętrznych - mankament wszystkich fiatów, mających powlekane gumą klamki. Dodatkowo malowane były elementy karoseri graniczące bezpośrednio z lusterkami (element aluminiowy, z którego schodzi lakier - poprawa estetyki z mojej strony :) )
wymiana głowicy (spory koszt), trzeba mieć świadomosć że to dośc leciwy samochód, reszta ok

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

6,2