Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

Arek, 15 lat temu
Silnik 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Turbina w benzyniakach to jest to w co powinny iść koncerny samochodowe.
W porównaniu z Brava to skok cywilizacyjny jest ogromny. Wykończenie auta na dobrym poziomie, tworzywa dobrej jakości, nie powinny skrzypieć, skóry na kierownicy i lewarku, tapicerka b.dobrej jakości. Generalnie w mojej wersji (kolor maranello, spojlery, ciemne felgi 17", sportowe wykończenia wewnątrz) nie ma teraz w ofercie auta do 110tys.zł. tak ładnego jak Bravo II. Japońskie pokemony nie mają startu. Tak naprawdę to porażką w tym aucie jest tylko spalanie na poziomie nie do przyjęcia. Oczywiście nie jest to auto rodzinne.
Jak dla mnie jest rewelacyjny. Turbina daje kopa i autko smiga jak trzeba. Tu nie można nic zarzucić. Łatwo się wkręca na obroty i pracuje równo.
Precyzyjna, lekko chodzi. Ogólne wrażenie b.dobre.
Prowadzi się b. dobrze. Układ kierowniczy b. precyzyjny. Funkcja CITY daje możliwość parkowania w ciasnym miejscu operując jednym palcem - nie używam często bo wspomaganie podstawowe w większości wystarcza, na razie raczej dla zabawy. W pakiecie SPORT dają opony 17", 225x45 i po równej drodze sprawdza się to doskonale ale na koleinach trzeba uważać, bo mocno ściąga. Ale to już nie wina auta.
Tu już nie jest tak dobrze. Rewelacyjne są za to lusterka wsteczne - duże i przyciemniane.
Fotele w pakiecie SPORT b.dobre - kubełki, z dobrym bocznym trzymaniem, regulacja lędźwi i wysokości (kierowca i pasażer!), regulowana kierownica w dwóch poziomach. Z minusów to słabo czytelny wyświetlacz komputera (przeładowany informacjami o podobnym rozmiarze czcionki) oraz zbyt dużo funkcji obsługiwanych przez komputer - powinno być więcej przycisków żeby dostęp do podstawowych funkcji był bezpośredni. Nie mam sterowania radiem w kierownicy i nie obsługuje się radia wygodnie podczas jazdy.
B.szybko się nagrzewa. Klima (ręczna) daje radę bez problemu nawet w duże upały.
Z przodu nieźle ale bez rewelacji. Tu nie jest Bravo faworytem segmentu. Tył to raczej dla dzieci (przy wygodnej pozycji z przodu). Za to bagażnik 400l b.dobry. Drażni odgłos otwierania go - metaliczny brzdęk jak wyskakującej sprężyny z puszki.
Nie można nic zarzucić. 6 bieg i turbo robi swoje i można jeździć z 2tys.obrotów.
Porażka na całej linii. Wiry w baku słychać w aucie. Wciąga paliwo jakby miał 250 koni. Mówili w serwisie, że spadnie po 3 tys.km. jest 5tys.i nie spada. Zobaczymy - serwis nic z tym zrobić nie może. Dodam, że nie upalam auta, jeździ głównie moja żona z dziećmi. Ja czasem dla przyjemności, i żeby nie rdzewiał w garażu.
W tym roku ceny na niezłym poziomie.
Padł sterownik alarmu oraz coś się przycięło w ustawniku reflektora. Z reflektorem zrobili od ręki a na alarm musiałem czekać miesiąc.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW [l/100km]