Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

bravooo, 14 lat temu
Silnik 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2009
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo elastyczny i żwawy. Silnik ciągnie od 1500tyś obrotów. Bardzo dobre hamulce. Kierownica świetnie leży w dłoniach. Piękna karoseria, felgi 17". Kolor: Czerwony-Maranello plus pakiet sport. Piękne auto. PALI DUŻO niestety.
Świetny samochód. Bardzo bobry silnik 1.4 T-Jet. Dobre osiągi. Bardzo elastyczny. Dobre hamulce. Słaba widoczność do tyłu-wymaga przyzwyczajenia. Świetna pozycja za kierownicą. Świetne fotele-pakiet sport-kierownica skórzana bardzo fajnie leży w dłoniach. Samochód bardzo ładny z zewnątrz jak i wewnątrz. Wyprzedaż rocznika-dobre ceny!!!. MINUS spalanie.
Bardzo fajny silnik 1.4 16V T-Jet. Bardzo elastyczny.Dla mnie silnik to duży plus tego samochodu. 2000 tyś. obrotów i samochód jedzie bez najmniejszego problemu. Silnik cichy. Prędkość 170 km/h dla tego samochodziku to bułka z masłem. Rozpędza się bez wysiłku. MINUS jak się jeździ dynamicznie to bardzo dużo pali.
Biegi wchodzą prawidłowo.Troszkę coś haczy przy wrzuceniu II i III. Auta mam miesiąc-myślę że wszystko się dotrze, dopracuje. Wsteczny wchodzi bez żadnego problemu. Bieg nr 6 super, 2000 tyś obrotów i autko jedzie bez oporu 80 km/h. Na 3 i 4 ciągnie rewelacyjnie. Bieg nr 1 krótki, ale to nie wada. Drążek zmiany biegów fajnie sztywno "siedzi" w każdym przełożeniu. 22.01.2009r. ok. 2 tyś. km tak jak myślałem wszystko się ładnie ułożyło.Biegi już nie haczą. Wszystkie wchodzą precyzyjnie. Skrzynię biegów oceniam na -5
Samochód jedzie tam gdzie chce kierowca. Wspomaganie bardzo fajne-wystarczające. Funkcji "city" nie używam. Nie jest mi potrzebna. Dla kobiety będzie extra. Zawieszenie sprężyste. Dobrze wybiera nierówności. Mam 225/45/R17, na polskich drogach (koleiny) trzeba trzymać kierownicę. Na zimówkach 195/65/R15 autko jedzie spokojniej. Bardzo dobre hamulce-tarcze na obu osiach.
Do przodu wszystko jest OK, ale przednie słupki mogą okazać się zdradliwe. Boczne słupki także szerokie. Bardzo fajne lusterka zewnętrzne-dobra widoczność. Do tyłu jest gorzej. Mała tylna szybka.Bardzo duże tylne słupki-ograniczenie widoczności do tyłu podczas cofania. Przydały by się czujniki cofania!!! A tak trzeba się przyzwyczaić. Generalnie stwierdzam że widoczność do tyłu jest kiepska. Niewprawny kierowca będzie miał problemy.
Kierownica regulowana w 2 płaszczyznach. Fotel regulowany góra dół. Kierownica skórzana świetnie leży w dłoniach. Sterowanie radia, oraz b&m w kierownicy. Wszystkie przełączniki, przyciski pod ręką i w zasięgu wzroku. Czytelne zegary. Podłokietnik super sprawa, bardzo wygodny. Z tyłu z ilością miejsca jest przeciętnie.
Bardzo szybko się nagrzewa - duży plus. Cichy wentylator. Dobrze nagrzewa wnętrze. Klima manualna. Jeszcze nie testowałem. Mógłby grzać lepiej tzn. mocniej.
Z przodu mam dużo miejsca. (180 cm wzrostu/84 kg) Podłokietnik-super sprawa. Z tyłu jeszcze nie jechałem. Cztery dorosłe osoby mieszczą się bez najmniejszego kłopotu. Samochód jest wygodny. Drzwi otwierają się bardzo szeroko. Do NB wchodzi się bardzo łatwo. Reasumując z przodu jest ok. Z tyłu przeciętnie.
Silnik cichy. Przy prędkości 90-100 km/h wewnątrz bardzo cicho. Słychać tylko szum powietrza. Praca wentylatora jest ok. Oczywiście na 3 słychać że wentylatorek pracuje.
Samochód mam za krótko żeby stwierdzić ile pali. po przebiegu ok. 2,5 tyś km komputer pokazuje średnie spalanie 7,6 litrów.(zima,wentylator na poz. nr 2,ogrzewanie na ful, opony 195/65 R15- jazda do pracy ok. 15 km w jedną stronę tak jak ruch pozwala bez "upalania" bardzo spokojna jazda do 2000 tyś.obrotów. (bieg nr 6/obroty 1,700/ prędkość ok. 80-90) Prosta droga do miasta. Na pełnym zbiorniku 760 km. Średnie spalanie po własnym obliczeniu 7,580 litra. przy "ekodraiw"
Wyprzedaż rocznika 2009r. Upusty!!! Samochód można kupić w dobrej cenie. Serwis co 30 tyś km.
nic
NIC