Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

normalny użytkownik , 12 lat temu
Silnik 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2009
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : oraz wyciszenie!
Pomimo spalania, słabej widoczności i niewielkich uwag uważam że Fiat zrobił duży postęp! Auto jest całkiem przyzwoite mało awaryjne i sprawia dużą przyjemność z jazdy! Wyposażenie jak na swoją cenę jest rewelacyjne a inne marki mogą tylko pozazdrościć - choć nigdy nie byłem za Fiatem teraz zmieniłam zdanie! Dla niedowiarków proszę w przeglądarkę wpisać FIAT BRAVO AUTO ŚWIAT i poczytać!
Jestem pełen uznania dla tego silnika. Pojemność 1,4 120km 206Nm przy 1750 świadczy o znakomitej elastyczności porównywalne z silnikami Diesla. Szkoda tylko że spalanie nie może być porównywalne:)!
Skrzynia rewelacyjna biegi wchodzą płynnie i delikatnie lekkie haczenie dodaje jedynie smaczku tzn jest takie jak powinno być nie za małe nie za duże i świadczy o wrzuceniu biegu!
Wszystko jest ok świetnie tłumi wyboje dziury we wnętrzu jest cichutko aż chce się jeździć po polskich drogach:)! Jedynie bardzo duże poprzeczne wyboje gzie auto mocno nurkuje a potem wychodzi mocno do góry sprawiają iż słychać zawieszenie ( odbojniki na amortyzatorach - po ściągnięciu jest ok :) )
Tu niestety nie ma rewelacji widoczność do tyłu jest mocno ograniczona bez czujników cofania można lekko przyhaczyć szczególnie niewysokie słupki!
Wszystko jest tam gdzie powinno być! Jak dla mnie bardzo dobrze i intuicyjnie się obsługuje wszystkie przyciski!
Wentylacje jest naprawdę super ciepły nawiew przy -20 stopniach czuć po przebyciu 5 km! Klima-tronik dział również rewelacyjnie szybko chłodzi i utrzymuje temperaturę na stałym poziomie!
Z przodu jest ok ja mam 198cm i nie mam problemu ze znalezieniem miejsc ale to z przodu! Tył wygląda trochę gorzej ale wszystko zależy kto gdzie jedzie! Gdy jedzie moja żona 160cm z tyłu nawet wyciągnę sobie nogi nie hacząc przy tym o podsufitówkę gdzie przy ściętym tyle i moim wzroście było by wskazane:)! Za mną niestety ( gdy ja prowadzę )nie zmieści się poza moją żoną ewentualnie dzieckiem, teczką i osobą do 164cm nikt więcej :(!!!
Miłe zaskoczenie naprawdę jest cicho i nie słychać żadnych trzeszczeń, zawieszenia, podmuchu powietrza naprawdę czuje się jakby jechało się autem o klasę wyższą! Duży plus dla Fiata!
No i spalanie tu jest nie za wesoło choć jak na benzynę chyba nie jest źle zresztą sami oceńcie:)! Miasto - 9,5 Trasa - 5,8 Mieszana - 7,0 Przeglądy 2 lata lub 30 tyś koszt - 500 zł + wymienione elementy znowu ukłon w stronę Fiata!
W tej cenie z takim silnikiem i z takim wyposażeniem trudno znaleźć coś lepszego! Polecam
Oprócz spalonych żarówek nic nie było robione!
Nieodnotowane choć raz zapalił mi się lampka silnika ale to przez to że przy odpalaniu nacisnęłam gaz i zalałem katalizator przynajmniej tak twierdzi serwis!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW [l/100km]

6,4