Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

GNOM, 15 lat temu
Silnik 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Wiedziałem, że powinno być nieźle, ale jest lepiej :)))
No i "stuknął" ROK moejemu BRAVO więc aktualizuję swoją ocenę i ... moja ocena bez zmian (przejechane obecnie 20 000, jedna mała usterka), czytaj niżej co pisałem wcześniej i wciąz jest aktualne: Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony. Auto bardzo dobrze wygląda (wersja "sport"), dobrze wykończone i świetnie jeździ! Muszę zaznaczyć tutaj wyraźnie że oceniam auto po 2-ch miesiącach użytkowania i 3 tys przebiegu, ocena może się zmienić z czasem (usterki) ..... oby NIE !!! :-) Reasumując, jeśli komuś nie przeszkadza, że to FIAT :))) to polecam.
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Po włączeniu przycisku sport "rakieta" (jak na 150KM rzecz jasna), reaguje bardzo spontanicznie na gaz. Bez "sport" robi sie troche spokojniejszy. Przyspiesza praktycznie od 2000 obrotów i ciągnie w zasadzie do samego końca. Przy tym jest cichy (na wyższych obrotach, słychać silnik ale jest to przyjemny dżwięk - testowałem nowego Civica 1.8 i to była porażka, zaczynał jechać powyżej 4000 obr i pracował jak wiertarka - bardzo głośno i nieprzyjemnie)
Brak zastrzeżeń. Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie (z lekkim zapadnięciem, co mi się bardzo podoba). Brak jakiegokolwiek "haczenia". Na trasie bardzo pomocna 6-ka.
Dobrze. Zawieszenie dość twarde i spreżyste. Myślę, że takie powinno być przy tej mocy. Duże koła i niski profil też robią zwoje (17", 225x45). Ja wolałbym trochę bardziej "soft" :). Układ kierowniczy OK.
Dobrze. Do tył nie jest najlepiej ale można sie posiłkować czujnikami i dużymi lusterkami. Auto dobrze wygląda, ma wznoszącą się linie okien z grubym tylnym słupkiem co się przekłada chyba nie muszę pisać na co ...
Brak zastrzeżeń. Blue & me, klima, pełna elektryka, super audio z8 głośnikami i subwooferem w bagażniku. Bagażnik Ok - 350 l (producent podaje 400, hehehe - bez koła zapasowego ...). Moim zdaniem wszystko na swoim miejscu i dobrze działające.
Nie przetestowałem jeszcze ogrzewania, ale klima bez zastrzeżeń, plus za dodatkowy sterowany nawiew dla pasażerów na tylnych siedzeniach i klimatyzowany schowek w podłokietniku na butekę (250 ml).
Jak dla mnie OK. Dla 3-osobowej rodziny "full wypas". (nie jesteśmy rodziną koszykarzy, bo wtedy byłby problem, zwłaszcza w tylnym rzędzie)
Bardzo dobrze. Brak zastrzeżeń. No może jedynie do zawieszenia które trochę słychać. Cała reszta, szum powietrza, odgłos toczenia się opon i dźwięk (lub jak kto woli hałas) silnika, moim zdaniem bardzo dobrze.
Tytaj jest mi trudno coś ocenić narazie, poza zużyciem paliwa które moim zdaniem jest OK - oczywiście jak na 150 KM pod maską. Narazie brak napraw i przeglądów.
FIAT daje duże upusty, dzięki temu można kupić to autko w bardzo atrakcyjnej cenie, stąd moja ocena :)))
Wcześniej po 3-ech miesiącach pisałem tutaj zero usterek, ale to się zmieniło. Jedna awaria. Spalona żarówka podświetlanie panelu sterowania wentylacją. Koszt żarówki 90 gr, wymiana 30 zł. Uważam, że wynik 4 jest dalej aktualny.
Dalej zero usterek, ale jak wyżej za wcześnie na ocenę. Dlatego ocena 4.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW [l/100km]

8,7