Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

15 lat temu
Silnik 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Silnik rewelacyjny. Od 2000 obr/min ostro wyrywa do przodu, poniżej da się odczuć turbodziurę. Pomimo tego bardzo dobre osiągi jak na 150 KM, wspaniała elastyczność i wysoka kultura pracy.
Żadnego haczenia, biegi wchodzą bez problemu. Bardzo dobrze dobrane przełożenia, jedynie trocha za mała różnica przełożenia pomiędzy 5 a 6, w skutek czego rzadko używa się 5 biegu - w większości przypadków od razu przełączam z 4-ki na 6-kę.
Mam wersję SPORT z szerszymi kołami (225x45 17") przez co auto doskonale radzi sobie na zakrętach, jest wystarczająco sztywne, przyczepność duża. Przed zakupem bałem się o komfort jazdy na 17" o niskim profilu na naszych drogach - ale jest bardzo dobrze, tłumienie nierówności wystarczające, nie jest za twardo a trakcja jest rewelacyjna. Jedynie przez szerokie opony w koleinach idzie odczuć pływanie - ale to już w każdym aucie z takimi oponami tak jest.
Widoczność przez tylnią szybę bardzo słaba, ale wolę mieć taką widoczność niż brzydki tył - ładny design niestety często kosztem czegoś. Duże lusterka boczne w których dużo widać. Obchodzę się z parkowaniem bez %
Fiat Bravo II Hatchback 5d