Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

mezo25, 14 lat temu
Silnik 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Myślałem, że zawieszenie będzie dość miękkie a tu niespodzianka... trochę boję sie jak założe niskoprofilowe 17 na lato
Ogólnie jazda tym autem bardzo mnie cieszy i mam nadzieję, że długo sie to nie zmieni. Wygląd...no cóż widać, że to włoskie auto... moim skromnym zdaniem nie ma ładniejszego kompaktu:) Polecam pakiet sport naprawdę dodaje charakteru do tego autka, a pozatym środek jest dużo ładniejszy, niż w zwykłych modelach.
Ciężko coś powiedzięć po 2000 km, ale generalnie jestem bardzo zadowolony, silnik dość żwawy jedynie co może troszkę denerwować (szczególnie osoby posiadające wcześniej benzyniaki) to dość głośna praca silnika
Początkowo miałem problem z wrzuceniem wstecznego ale teraz juz nie ma żadnego problemu
Auto prowadzi się super... świetne wspomaganie kierownicy (city) które wyłącza się automatycznie powyżej 20 km/h. Narazie nigdzie nie goniłem nim specjalnie ale przy 150 km/h auto zachowuje się bardzo spokojnie
Nie da sie ukryć, że w bravo widoczność do tyłu jest dość słaba... ale za to ma duże lusterka boczne:)
Jakość materiałów i ich wykorzystanie naprawdę na najwyższym poziomie. Brakuje mi jedynie schowka na tylnej kanapie
Bravo jak tylko silnik osiagnie odpowiednią temp. bardzo mocno grzeje. Duży plus za nawiew dla pasażerów z tyłu oraz za klimatyzowany schowek
Z przodu bardzo dużo miejsca... z tyłu już gorzej ale nie, aż tak źle jak piszą w różnych artykułach.
Gdy perełka jest zimna słychać, że to diesel, gdy się zagrzeje na trasie jest ok.
Pierwsze tankowanie głównie trasa 7 litrów, drugie 6,7, trzecie również głownie trasa 6,3 Mam nadzięje na jeszcze lepszy wynik i wydaje mi się to być realne:) Dzisiaj na odcinku 130 km przy spokojnej jeździe autko wskazywało 4,2 litra/100 aczkolwiek komputer przekłamuje o jakieś 0,4 litra
Dużo poświeciłem czasu na analizę stosunku ceny do jakości i jestem przekonany, że dokonałem odpowiedniego wyboru. Ciężko jest kupić auto z silnikiem diesla o sportowym charakterze poniżej 60 tys. Warto kupić szczególnie na przełomie roku
Ciężko cos napisać po 2 tys, mam nadzięje, że taka ocena pozostanie
Póki co spokój:)