Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

Tata, 9 lat temu
Silnik 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Miłe zaskoczenie, absolutnie nie żałuję, dla mnie rewelacja, zestawienie wyposażenia, silnika z jego dynamiką i oszczędnością, cenami części, komfortem, jakością wykonania - versus cena zakupu samochodu z 2giej ręki - nie do pobicia! Wersja Sport posiada piękne wnętrze i dodatki karoserii dodające tego czegoś w samochodzie.
Dynamiczny i oszczędny, choć łatwo u mnie nie ma. Jazda bardzo dynamiczna, silnik po chipie i po usunięciu "ekologii" DPF i EGR sprawuje się świetnie, moc wzrosła do 150km a moment do 380nm, zero dymienia, mega elastyczny, średnia zbardzo dynamicznej jazdy 50/50 miasto/trasa na poziomie 7L. Nieco za głośny, ale to juz chyba sprawa wyciszenia kabiny, nie samego silnika
Jedyna słuszna w tym aucie, czyli 6 biegów. Brak zastrzeżeń, może jedynie kwestia wybieraka, który lubi ciężej pracować po długim przebiegu w upale, trzeba przesmarować tuleje raz na jakiś czas i jest super
bez zastrzeżeń, fajnie się prowadzi w zakrętach na obniżonych sprężynach (wersja Sport) i kołach 17". Bardzo tanie części do zawieszenia i mało skomplikowane zawieszenie.
Komfort jazdy dobry, nie jest to limuzyna, ale coś za coś, właściwości jezdne dla mnie to rzecz ważniejsza od komfortu zawieszenia. Widoczność słaba, zwłaszcza chodzi o szerokie słupki przednie i małe okno z tyłu, ale czujniki cofania załatwiają częściowo sprawę
Bez zastrzeżeń, wszystko jest tam gdzie ma być. Dla mnie głupotą jest tylko sterowanie tempomatem z manetki. Dużo wygodniejsze było by gdyby był na kierownicy. Brakuje mi sterowania radia z kierownicy, bo małe pokrętło głośności sprawia czasem problem (w rękawiczkach)
Tutaj mogłoby być lepiej - klimatyzacja działa dużo słabiej niż np w Fordzie, mimo że to niby auto ze słonecznej Itali, podobno TTTM... Ogrzewanie już lepiej, dzięki dodatkowej grzałce PDC, w mrozy w miarę szybko robi się ciepło. Jednak nie obraziłbym się na podgrzewane fotele :)
Dla kierowcy i pasażera z przodu rewelacja, z tyłu gorzej, jestem wysoki i przy odsunietym fotelu, za mną szału nie ma. Wygodne auto do podróżowania w 4 osoby. Fajny komfort dla pasażerów z tyłu - nawiew klimatyzacji, podłokietnik z uchwytem na kubki.
na średnim poziomie, mogło by być lepiej. Do 140-150 na autostradzie jest znośnie, powyżej słychać wiatr dość mocno.
Bardzo niskie, małe spalanie, brak poważnych awarii, jestem bardzo zadowolony
Nie ma konkurencji, jeżeli chodzi o auta używane! Może jakiś francuz, ale tutaj z awaryjnością może być dużo gorzej.
bez większych zastrzeżeń, raz spalił mi się silniczek zamka centralnego, rozszczelniła się chłodnica, padł regulator obrotów wentylatora klimy. Chyba tyle, więc nie źle
brak! i niech tak pozostanie!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW [l/100km]

5,7