Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

rayven129, 5 lat temu
Silnik 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Rok produkcji 2010
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność jazdy (chcę wyprzedzić, wciskam gaz do dechy; układ kierowniczy to bajka).
Silnik : DPF - nic tylko wyciąć i usunąć z komputera (rozcieńczanie oleju przez ten wynalazek to rzecz normalna, a jak wiadomo, im bardziej rozcieńczony olej tym gorsze smarowanie tym większa szansa na zatarcie silnika co się równa ze szrotem).
Samochód bardzo fajny za dobre pieniądze. Mój akurat jest w wersji Dynamic z pakietem sportowym więc czy na zewnątrz czy wewnątrz wygląda świetnie. Zalet można by tu zamieścić bardzo dużo lecz ludzie chcą wiedzieć częściej o wadach więc wymienię moje. Pierwsza i najważniejsza, czyli bolączka nowych samochodów z silnikami Diesla - ekologia. EGR czy klapy wirowe (w mojej wersji bodajże nie ma klap) to pikuś przy DPF'fie. Ten cudowny wynalazek ogranicza wydobywanie się szkodliwych substancji z samochodu przez gromadzenie ich we wkładzie ceramicznym, po czym po nagromadzeniu się tego nagaru następuje proces wypalania (nie ma żadnej diody czy informacji i procesie wypalania, jedynie można to poznać po wyższym spalaniu bieżącym/aktualnym) czyli 2 z 4 wtrysków dają podwójną dawkę paliwa, przez co powstaje większa temperatura i ten nagar zostaje wypalony i wydalony przez tłumik. Jeżeli przerwiemy proces wypalania (wyłączając samochód), nadmiar paliwa znajdującego się w komorze spalania będzie spływał po tłokach do misy z olejem. Olej będzie rozcieńczony i zacznie go nam przybywać (ja miałem wskaźnik oleju gdzieś pomiędzy max/mini; po miesiącu było powyżej maximum!!!). Tak więc radzę się dwa razy zastanowić czy np. nie wybrać benzyny i zagazować. Turbina ze zmienną geometrią więc koszty regeneracji większe niż przy normalnej. Instant Nav w moim pakiecie to porażka; lepiej kupić radio 2DIN z androidem za +/- 300/400zł. Nie wiem jak w wersji sportowej (lepsze nagłośnienie + fabryczna tuba w bagażniku) ale u mnie głośniki grają mizernie (rock/metal), chyba będę wymieniał za jakiś czas razem z radiem. Plastiki w drzwiach przy głośnej muzyce trzeszczą (tylko przy głośnej muzyce, poza tym nic nie trzeszczy). Ogólnie gdybym miał kupować jeszcze raz, to bez wachania byl kupil ale wersję bez DPF'fa.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW [l/100km]

5,6