Ocena kierowcy - Fiat Coupe

FCforFUN, 14 lat temu
Silnik 2.0 16V 139KM 102kW
Rok produkcji 1995
Fiat Coupe 2.0 16V 139KM 102kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Przedewszystkim niesamowity wygląd, może niektórym się niepodoba, ale wszyscy się oglądają. Jedyne auto na które bym je zamienił to 20VT(istna rakieta) :). Moje poprzednie auto, calibra, mimo że osiągi miała podobne to jednak nie wyzwalała tylu emocji i ogólnie dwała mniej radochy z jazdy. Tych co wpisują tu że to auto jest śmieszne i lepiej kupić merca chyba łapie z lekka zazdrość, ale rozumiem nie zawsze miałem FC :)
Swietnie się wkręca na obroty, wydając przy tym niesamowite dzwięki przy każdym dodaniu gazu. Co prawda do 3RPM troche ospały, ale potem naprawde czuć przyspieszenie aż wskazówka dojdzie do czerwonego pola, co odbywa się dosyć szybko jak na tą moc :) Dół mógłby być jednak nieco mocniejszy, żeby troche zaoszczędzi na paliwie ;)
Troche za długi lewarek, ale biegi wchodzą precyzyjnie, bez zgrzytów.
Świetnie trzyma się drogi, bardzo precyzyjny układ kierowniczy. Zawieszenie dosyć twarde, ale można się przyzwyczaić. Ogólnie wraz z felgami 16\' da rade jeździć po naszych drogach, chociaż czasami można się zdenerwować. Mimo że zawiesznie jest twarde, to o dziwo nie występuje nadmierne zużywanie jego elementów.
Do przodu dobrze, na boki doskonale, do tyłu słabo.
Wszystko na swoim miejscu, nie ma zbyt wielu przełaczników, więc od razu wszystko da się opanować bez instrukcji :)
Szybko się nagrzewa, nawet w zimę. Co prawda nie mam klimy, ale i tak dla mnie jest ona zbędna, bo szybko od niej łapie przeziębienie.
Jak na sportowe coupe, jest świetnie. Z przodu pęłna swoboda, z tyłu się nie liczy :) ale zmieszczą się tam dwie osoby średniego wzrostu i na krótkich odcinkach nie będą narzekac.
Silnik słychać dobrze w środku, ale to akurat nie jest wada :>
Ceny części na normalnym poziomie, zdziwiłem się że wszystkie, które dotyczczas kupywałem, prawie dostępne \"od ręki\" (w koncu to nietypowe auto). Spalanie jak dla innych aut o podobnych parametrach.
Kupiony za niewielkie pieniądze, moge powiedzieć ze naprawde mi się opłacało. Mam nadzieje że ze względu na swoją cene nie spotka go los jakie niestety dotnął calibre. Ale w koncu to tylko FIAT, ludzi nieświadomych to odstrasza :)
Żarówka czy bezpiecznik się przepalą, lusterko odpadnie, rączka od zamykania drzwi się urwie hehe, w koncu fiacik więc wybaczam ;)
Co prawda auto kupiłem troche zaniedbane za małe pieniądze, ale po naprawie \'zakupionych\' usterek (skaczące obroty, wybity zawias i pare innych) auto sprawuje się doskonale, nigy mnie nie zawiodło a sporo jezdziłem, oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 139KM 102kW [l/100km]

9,3