Ocena kierowcy - Fiat Doblo III Van

Boleslaw53, 12 lat temu
Silnik 1.4 16v 95KM 70kW
Rok produkcji 2011
Fiat Doblo III Van 1.4 16v 95KM 70kW 2010-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność, pakowność, widoczność, wygoda, bezpieczeństwo, wyciszenie, nawet chyba spalanie bo myślałem, że może być większe.
Za wcześnie na oceny generalne. Jestem zadowolony, nawet bardzo. Wybrałem samochód świadomie aczkolwiek nie miałem wpływu na silnik bo kupowałem jaki był w salonie, ktoś zrezygnował a ja nie chciałem czekać. Wyposażenie i bajery aż nadto.
Silnik 1,4 nie jest do tak dynamicznej jazdy jak w poprzednim Punto II 1,9 JTD. Spodziewałem się bo kupowałem świadomie. Nie jestem zaskoczony. Spalanie na poziomie 7,5 l/100 średnio przy tej masie i gabarytach to nie jest zły wynik.
Na razie bez uwag. Na 5-tym od 45 km/h w górę. Praktycznie nie muszę zmieniać biegu. Bardzo lubię podpowiedzi komputera o zmianie biegu tzw. shift. Pomaga, a myślałem, że po pod milionie km to na słuch wystarczy. Oczywiście, ale jak się chce ograniczyć spalanie to Shift jednak pomaga.
Trudno coś powiedzieć po przejechaniu nieco ponad 2000 km i jednej porze roku. Trzyma się jednak przy zakrętach świetnie, a bajery tylko pomagają. Nie miałem nigdy ABS i trochę się obawiam. Nie będę miał tak naprawdę wpływu na hamowanie, komputer załatwi wszystko i to mnie nie cieszy, że nie mam wpływu na to co się z autem dzieje. Poza tym staram się hamować silnikiem. Polecam.
Jestem i zawsze będę zadowolony. Nareszcie lewy słupek nie będzie mi ograniczał widoczności. To ważne. W niektórych samochodach organicznie pola widzenia jest tak duże, że aż strach. Miałem kilka niepewnych sytuacji z tym związanych.
Ergonomia taka jaki samochód, jest po prostu duży, opory powietrza muszą być, co tu oceniać.
W tym temacie nie mam większego doświadczenia bo dopiero wkraczam w okres zimowy. Jednakże ogrzewanie działa szybko i sprawnie, szron błyskawicznie niknie. Silnik szybko się nagrzewa co jest wprost proporcjonalne do pozbywania się szronu i lodu. Na pełną ocenę poczekam do prawdziwej zimy. Wentylacja bez zastrzeżeń.
Tu nie ma co komentować. Dwie osoby, na tylnych trzech siedzeniach bagaży po dach, bez ograniczeń, owczarek niemiecki w części bagażnika jak w jakiejś willi. Po prosty wygoda, wielogodzinna jazda nie męczy.
Do 120 km/h dobrze, potem gorzej aczkolwiek nie jest źle.
Można się było spodziewać znacznie większego spalania, ja mam 7,5 l/100 km. Przy tych gabarytach, wadze i silniku to jest bardzo dobry wynik. Nie silę się na oszczędność ale i nie ścigam się spod świateł. Już się w życiu naścigałem.
Jak zwykle za posiadane pieniądze chciałoby się więcej, ale co więcej można chcieć co oferuje ci wersja Dynamic. Lusterek nie muszę mieć podgrzewanych a fotel grzeję sam.
Podobnie. Nie oceniam bo samochód mam miesiąc. Ale jak będzie tak jak w Punto II 1,9 ITD to będzie super pod warunkiem, że serwis robi się zgodnie z instrukcją.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16v 95KM 70kW [l/100km]

7,3