Ocena kierowcy - Fiat Ducato II

dawidowski cozaczłek, 18 lat temu
Silnik 2.5 D 100KM 74kW
Rok produkcji 1994
Fiat Ducato II 2.5 D 100KM 74kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
auto bardzo pojemne łatwe do załadunku duże drzwi małe nadkola dużo miejsca na pace wersja maxi. delikatne gnie sie zawieszenia padają korozja go zjada żyga olejem nie odpala zimą a wygląda dosyć fajnie ale to kupa.chyba ze kupicie w miare nowy to moze jest inaczej
troche za słaby srednio załadowany słabo radzi sobie z górkami redukcja do 1 na stromym wzniesieniu,cicha i równa praca lecz przy tym przebiegu zaczyna brać olej, i zimą żle odpala jakiś psikadła mnie ratowały, mało elastyczny dobrze chodzi na wyższych obrotach.
bardzo wygodnie wybiera się biegi bez zgrzytów i zacięć, problemy z kołem 5 biegu u mnie potwierziła się opinia o tym,niedawno skrzynia była na stole z tego powodu biegi dobrze zetopniowane z wyjątkiem wstecznego za długi (słaby) trzeba dać po obrotach aby wjechać na krawężnik albo górke a sprzegło cierpi o czym dalej, iveco turbo daily jedzie do tyłu pod górke bez gazu.
auto prowadzi się dobrze naprawde można pocinać po zakrętach pod warunkiem że wszystko jest ok a z tym jest problem auto za delikatne na nasze drogi i obciązenia a wcale d€żo nie woził, ciągle coś stukało i opony sćinał końcówki i tuleje wymieniane co chwile, trwałość do dupy, z tyłem nie miałem żadnego problemu.
widoczność średnia jestem dość wysoki 190 cm to górna linia szyby jest za nisko więc nie widać świateł na skrzyżowaniu szerokie slupki utrudniają wgląd na sytuację lusterka duże ok. w starym iveco lepiej.
wpożo wszystko na miejscu reczny z lewej
ok moze być wysiad mi niedawno regulator nawiewu chodził tylko na max
miejsca jest dużo dla kierowwcy i pasażerów
w miare cicho o wiele ciszej niż w iveco pow 110 juz sie robi głośno ale jest ok
części w miare tanie (PODRÓBKI) TYLKO STARCZĄ NA O WIELE KRÓCEJ
dziadostwo fiat g........ wart
ciągle coś się psuło klamki zostawały w rece rygle odpadały kręcioły do szyb drzwi drzwi przesuwane ciągle się zacinały i zamek w nich i tylnych dziadostwo.
delikatne zawieszenie (za słabe) skrzynia biegów 5 bieg, sprzegło, łożyska przód, przegób , KOROZJA bałem sie ze mi się złamie progi do okoła odpadły, paka pracuje na dziurach jak się stanie na nie równym to nie można otworzyć do nie drzwi, zaczęło się rozpadać

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 100KM 74kW [l/100km]

11,4